این فقط یک روش سرمایه گذاری نیست!

تاریخ: 18 فروردین 1398

در یک جامعه افراد با اهداف مختلف اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند، فردی ممکن است برای سود بیشتر و رسیدن به استقلال مالی سرمایه‌گذاری کند، دیگری برای آسایش فرزندان یا رفاه بیشتر در دوران بازنشستگی و ....

هرچند هدف اصلی هر سرمایه‌گذار رسیدن به سود بیشتر است اما در کنار رسیدن به سود باید به عنوان سرمایه‌گذار از تأثیرات اجتماعی عمل خود نیز آگاه باشیم و بدانیم سرمایه‌گذاری ما چه تأثیرات مثبت و منفی در جامعه خواهد داشت.

یک تیر و چند نشان

در این مقاله قصد داریم تأثیرات اجتماعی سرمایه‌گذاری در ایران‌رنتر را مورد بررسی قرار دهیم.

کمک به رونق اقتصادی

ایران‌رنتر توانسته است با اعطای اعتبار به افراد در فضای اقتصادی تقاضا برای خرید را افزایش دهد. با افزایش تقاضا، عرضه و فروش در کسب و کارها نیز افزایش پیدا کرده و اشتغال به وجود می‌آید. نتیجه این اتفاق به حرکت درآمدن چرخه اقتصاد است که رونق و رشد اقتصادی را در پی دارد.

معتبران پنهان

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید تنها 3 تا 5 میلیون نفر از ایرانی‌ها دارای دسته چک هستند و این درحالیست که یکی از شرایط خرید اقساطی به شکل سنتی داشتن دسته چک بوده و برای گرفتن وام نیز نیاز به داشتن ضامن دارید.

اما آیا صرفاً داشتن دسته چک یا ضامن مؤید معتبر بودن افراد است؟!

ما در ایران‌رنتر از افرادی که دسته چک و ضامن ندارند با عنوان «معتبران پنهان» یاد می‌کنیم و با اعتماد به همه اقشار جامعه در شرایطی عادلانه امکان خرید اقساطی بدون چک و ضامن را فراهم آورده‌ایم.

معرفی و فروش کالاهای ایرانی

خرید و همچنین حمایت از تولیدات و محصولات داخلی می‌تواند آثار مثبت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی زیادی در ابعاد بین‌المللی، ملی و محلی داشته باشد.

موارد زیر از مهم‌ترین مزایای خرید کالای ایرانی است:

  • ایجاد اقتصاد مقاوم چرخه‌ای

  • افزایش اشتغال و کاهش بیکاری

  • کاهش فعالیت بازارهای موازی

  • افزایش قدرت ارز ملی

خوشبختانه در چند سال اخیر بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی با معرفی برندهای داخلی، نقش زیادی در شناخته شدن و فروش کالای ایرانی داشته‌اند.

ما نیز در ایران‌رنتر با معرفی کارت‌های اعتباری خرید توانسته‌ایم از طریق همکاری با بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی در این مهم سهیم باشیم.

افزایش قدرت خرید

در وضعیت تورمی کشور بهترین راه حفظ قدرت خرید مردم است. این اتفاق باید از راه‌هایی غیر از افزایش حقوق صورت بگیرد. زیرا با افزایش حقوق نقدینگی در بازار بیشتر شده و در نتیجه تورم همچنان بالا رفته و اقتصاد کشور آسیب خواهد دید.

خوشحالیم که توانسته‌ایم به عنوان اولین پلتفرم فروش اقساطی با ایجاد شرایطی ساده برای خرید اقساطی قدم بزرگی در راه افزایش قدرت خرید جامعه برداریم.

با توجه به آنچه گفته شد، شما با سرمایه‌گذاری در ایران‌رنتر می‌توانید از کم ارزش شدن سرمایه خود جلوگیری کرده و در عین حال به سود قابل‌توجه برسید.

علاوه بر این موارد با سرمایه‌گذاری در ایران‌رنتر می‌توانید نقش مهمی در جامعه داشته و به اقتصاد کشور نیز کمک کنید.