مزیت‌های خرید اقساطی از طریق وام خرید کالا

خرید اقساطی یا خرید نقدی؟ واقعا کدام روش بهتر است و به نفع ماست؟ افرادی هستند که خرید نقدی را به خرید اقساطی ترجیح می‌دهند، اما آیا واقعا خرید نقدی روش بهتری است؟ ما می‌خواهیم در این مطلب مزیت‌های خرید اقساطی یا دریافت وام خرید کالا را بررسی کنیم تا شما بتوانید با آگاهی بیشتر و بر اساس نیازها و شرایط خود، یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

وام خرید کالا راهی برای مقابله با تورم

در کشور‌هایی مثل ایران که تورم وجود دارد، برنامه‌ریزی اقتصادی و مدیریت هزینه‌ها در زندگی کاری سخت و دشوار خواهد بود. و از آنجایی که چشم‌انداز دقیقی از آینده در ذهن‌مان نداریم، نمی‌توانیم با قاطعیت برای آینده تصمیم بگیریم. حتی برای چند ماه بعد هم ممکن است اطلاعات کافی نداشته باشیم و متاسفانه تنها چیزی که می‌دانیم این است که احتمال گران شدن هر کالایی وجود دارد.

در خرید اقساطی شما می‌توانید کالای موردنیاز خودتان را تهیه کنید ولی هزینه آن را در مدت طولاتی‌تری بپردازید. البته افرادی که با این روش مخالف هستند، به سود وام خرید کالا اشاره می‌کنند که هزینه نهایی را در خرید اقساطی بیش‌تر می‌کند. اما با یک حساب و کتاب ساده می‌توان نتیجه گرفت که این پرداخت سود به نسبت گران شدن کالا در آینده ارزش دارد. در واقع میزان سود از میزان تورم همیشه پایین‌تر خواهد بود. برای ثبت نام وام کالا می‌توانید به وب‌سایت لندو مراجعه کنید و مبلغ مورد نظر خود را درخواست دهید.

با بررسی یک مثال دو روش خرید نقدی و اقساطی را با وجود تورم بررسی می‌کنیم. فرض کنید می‌خواهید یک گوشی سامسونگ را خریداری کنید. این کالا در تاریخی که شما به آن نیاز دارید ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد اما بودجه شما برای خرید آن کافی نیست. پس شما نیاز دارید تا هزینه‌های خود را کنترل کنید یا درآمدتان را افزایش دهید (البته اگر امکان‌پذیر باشد) و سپس آن را بخرید. طبیعی است که این جمع شدن پول زمان می‌برد. و از طرف دیگر هم به دلیل وجود تورم همزمان با افزایش بودجه شما، قیمت این کالا نیز افزایش پیدا می‌کند.

وام خرید کالا

مثال سود خرید اقساطی در مقایسه با تورم

این مثال را با تورم حدود ۴۰ درصدی که در کشورمان وجود دارد بررسی می‌کنیم. قیمت گوشی سامسونگ در مدت ۱۲ ماه از ۲۰ میلیون تومان به ۲۸ میلیون تومان می‌رسد. و مشخص است که این قیمت جدید، با بودجه‌ای که برای خرید این گوشی پس‌انداز کرده‌اید همخوانی نخواهد داشت.

حالا فرض می‌کنیم برای خرید این گوشی از سامانه لندو وام خرید کالا دریافت کرده باشید. مبلغ نهایی باز‌پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی در لندو ۲۳ میلیون و ۹۸۸ هزار تومان خواهد بود. تفاوت عدد ۲۸ میلیون تومان و مبلغ باز پرداخت وام خرید کالا لندو به صرفه بودن خرید اقساطی را بیان می‌کند. مزیت دیگر این روش هم به دست آوردن گوشی در همان زمانی است که به آن نیاز دارید.

وام خرید کالا برای تهیه لوازم ضروری

برخی از کالاها هستند که ما در یک زمان خاص به آنها به شدت نیاز پیدا می‌کنیم. مثل دانشجویانی که نیاز دارند تا برای انجام کارهای درسی خود یک لپ‌تاپ مناسب داشته باشند یا زمانی که یکی از لوازم خانگی مهم مثل ماشین لباس‌شویی خراب شده باشد و بخواهید یک جایگزین برای آن تهیه کنید.اما مشکل اصلی وقتی به وجود می‌آید که بودجه کافی برای تهیه کالای ضروری خود نداشته باشید.

وام کالا راه حل این شرایط است. چون دیگر لازم نیست کل قیمت آن کالا را یک‌جا داشته باشید؛ بلکه تنها کافی است که بتوانید اقساط آن را پرداخت کنید. به این شکل خیلی آسان‌تر و سریع‌تر به نیاز خود رسیدگی کرده‌اید.

یک مثال دیگر هم می‌تواند مزیت خرید اقساطی را نشان دهد. خانواده‌ای را فرض کنید که به خرید یک کولر گازی نیاز دارند تا بتوانند سرمایش لازم را در فصل تابستان فراهم کنند. اگر این خانواده بخواهند خرید کولر را به بعد از فصل گرما موکول کنند حتما شرایط سختی را در کنار مدیریت خرج و مخارج برای پس‌انداز هزینه کولر خواهند داشت.

وام خرید کالا روشی مناسب برای پس‌انداز

متاسفانه افرادی که درآمدشان کمتر است گزینه‌های مطمئنی برای افزایش سرمایه و پس‌انداز کردن ندارند. اما آیا هیچ راهی نیست که این افراد بتوانند پس‌انداز بیشتری داشته باشند و به نوعی سرمایه‌ مالی خود را افزایش دهند؟

یکی از راه‌هایی که مشاوران اقتصادی توصیه می‌کنند خرید است. شاید تعجب کنید و با خود بگویید، خرید که هزینه‌ها را افزایش می‌دهد نه پس‌انداز را! باید توجه داشته باشید که منظور از خرید برای افزایش توان مالی، خرید‌های روزمره‌ای نیست که انجام می‌دهیم.

اگر کالایی را بخرید که با گذشت زمان ارزشش بیشتر شود و بتوانید با قیمت بیشتری آن را بفروشید، در واقع هم پول خود را خرج کرده‌اید و هم پس‌انداز. یکی از متداول‌ترین این کالاها خرید طلا است. در بین خانواده‌ها بسیار متداول است که طلا را تنها کالایی برای زینت و زیبایی نمی‌دانند؛ هرچند که این کاربرد را نیز دارد، اما طلا می‌تواند یک پس‌انداز خوب برای موقعیت‌های ویژه باشد.

طلا کالایی است که همیشه قیمت آن افزایش خواهد داشت به خصوص در کشورهایی مثل ایران که اقتصاد تورمی دارند. اما این افزایش قیمت باعث شده تا در حال حاضر نتوان به سادگی به خرید یک تکه طلا فکر کرد. استفاده از شرایط خرید اقساطی طلا می‌تواند یک موقعیت خوب برای افزایش پس‌انداز باشد. با دریافت وام خرید کالا از سامانه لندو بودجه خود را افزایش می‌دهید و به صورت اقساطی طلا خریداری می‌کنید.

کنترل مناسب هزینه‌ها به کمک وام خرید کالا

برای اینکه بتوانیم هزینه‌های خودمان را کنترل کنیم، نیاز داریم تا به یک‌باره تمام بودجه و درآمد خود را خرج نکنیم. چون در کنار خرید یک کالای خاص، هزینه‌های مهم دیگری نیز در زندگی ما وجود دارد. به همین دلیل خرید اقساطی می‌تواند به کنترل هزینه‌ها کمک کند. به این صورت که شما در هر ماه تنها مبلغ مشخصی را برای قسط پرداخت می‌کنید و باقی درآمد و پس‌انداز خود را برای کارهای دیگر در نظر می‌گیرید.

این ترفند‌های کوچک به رفع همه نیاز‌های ما در زندگی کمک خواهد کرد.

وام خرید کالا

 

بهترین روش دریافت وام خرید کالا

روش های مختلفی برای دریافت وام خرید کالا وجود دارد. استفاده از خدمات بانکی، تسهیلات سازمانی و طرح‌های فروش اقساطی کالاهای منتخب در فروشگاه‌ها. علاوه بر روش‌های ذکر شده راه دیگری برای خرید اقساطی وجود دارد و آن هم خرید از لندو است.

لندو بیش از ۶ سال است که در حوزه مالی و اعتباری فعالیت دارد. و با بسیاری از فروشگاه‌های خوش‌نام و معتبر همکاری می‌کند. همچنین تامین اعتبار وام خرید کالا از طریق بانک آینده انجام می‌شود. در واقع شما از طریق لندو با روشی ساده‌تر از اعتبار بانک آینده استفاده خواهید کرد.

لندو به عنوان یک سامانه خرید اقساطی توانسته شرایطی را برای انجام خرید‌های اینترنتی با روش اقساطی فراهم کند. همچنین فروشگاه‌های آنلاین معتبر با تعداد بسیار بالا به عنوان همکار لندو این خدمات را ارائه می‌کنند. روش کار لندو هم به این صورت است که به فرد متقاضی اعتبار می‌دهد تا با آن از فروشگاه‌های آنلاین خرید کند. همانطور که می‎‌بینید روش کار بسیار ساده است.

در ادامه اطلاعات مفیدی را که مربوط به خرید اقساطی از لندو است ارائه می‌کنیم.

شرایط دریافت وام خرید کالا از لندو

تمام مراحل دریافت اعتبار از سامانه لندو به صورت آنلاین انجام می‌شود و حتی برای امضای قرارداد و تحویل مدارک هم نیازی به مراجعه حضوری شما نیست.

روش دریافت وام از لندو به این صورت است که شما در سامانه ثبت نام می‌کنید و مبلغ درخواستی و فروشگاهی که قصد خرید از آن را داشته باشید مشخص می‌کنید. پس از بررسی و تأیید درخواستتان توسط لندو و بانک آینده، مبلغ درخواستی از طریق یک کد اعتباری به شما ارائه می‌شود در این روش نیازی به پیش‌پرداخت، ضامن و حتی چک نیست و شما می‌توانید تنها با ارائه سفته وام خرید کالا دریافت کنید.

سقف دریافت اعتبار در لندو ۲۰ میلیون تومان است و مبلغ درخواستی شما به صورت ۶ ماهه، ۹ ماهه یا ۱۲ ماهه بازپرداخت می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اعتبار از لندو هم شامل مدارک هویتی، مدارک محل سکونت، مدرک تایید شغلی و سفته است. برای اطلاع از لیست دقیق مدارک به وب‌سایت لندو مراجعه کنید.

مراحل دریافت وام خرید کالا از لندو

1- در ابتدای کار باید در سایت لندو ثبت‌نام کنید و حساب‌ کاربری خود را بسازید.

2- فروشگاه مقصد را انتخاب کنید و مبلغ وام و تعداد اقساط را تعیین کنید.

3- در قدم بعدی باید مشخصات خود را تکمیل کنید و مدارک خواسته شده را آپلود کنید.

4- کارشناسان در لندو مدارک و درخواست شما را بررسی می‌کنند و روند اعتبار سنجی انجام می‌شود.

5- قرار‌داد از طریق پیک برایتان ارسال می‌شود. پس از امضای قرار‌داد و تحویل کپی مدارک خواسته شده، کارشناسان مربوطه موارد را بررسی می‌کنند.

6- پس از طی شدن روند دریافت وام یک کد اعتباری در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن طریق اقدام به خرید اقساطی از فروشگاه مقصد کنید.

7- پرداخت اقساط از طریق حساب کاربری انجام خواهد شد.

شرایط خرید اقساطی در شهرستان ها

خدمات لندو تنها محدود به شهر و استان تهران نیست و شما می‌توانید در هر کدام از استان‌های کشور که باشید، از خدمات لندو استفاده کنید. همچین می‌توانید لیست کامل شهر‌های تحت پوشش لندو را از اینجا مشاهده کنید.

نظر یا سوال خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.