بهترین بیمه شخص ثالث کدام است؟

یکی از بیمه‌های ضروری برای انواع وسایل نقلیه، بیمه شخص ثالث است؛ چون همه ما خوب می‌دانیم که حادثه هیچ وقت خبر نمی‌‌کند و لازم است حوادث، اتفاقات و مسائل مربوط به خودرو را از قبل پیش‌بینی و برای آن راهکاری در نظر بگیریم. این راهکار خرید بیمه شخص ثالث است.

اگر می‌خواهید آرامش خاطر داشته باشید و با ایمنی رانندگی کنید، از بیمه شخص ثالث غافل نشوید؛ چون هرگونه خسارت مالی و جانی که توسط شما به دیگران وارد شود، بر عهده بیمه است و همین موضوع بیانگر ضرورت بیمه برای خودروی شماست.

حالا احتمالاً سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که بهترین بیمه شخص ثالث کدام است و کدام شرکت را انتخاب کنم؟ نگران نباشید! ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم از کجا بیمه شخص ثالث را خریداری کنید؛ ضمن اینکه در نهایت ما برای شما بهترین روش خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را هم توضیح داده‌ایم تا بتوانید با خیال راحت ماشین خود را بیمه کنید.

چرا بیمه شخص ثالث ضرورت دارد؟

از آن‌جایی که ماشین آب است و آتش، واجب است که برای خرید بیمه شخص ثالث تعجیل کنید و حتما خودروی خود را بیمه کنید. ضمناً بهترین بیمه شخص ثالث باید پوشش‌ها و تعهدات جانی و مالی را به طور کامل پوشش دهد.

ما برای شما پوشش‌های بیمه و دلایل اهمیت خرید بیمه شخص ثالث را به صورت مختصر توضیح داده‌ایم.

  • این بیمه خسارت‌های مالی وارد شده به خودروی شخص ثالث را در تصادفات رانندگی و حوادث آن، پوشش می‌دهد؛
  • بیمه شخص ثالث خسارت‌های جانی وارد شده به شخص ثالث مانند: دیه، هزینه‌های درمان و… را پوشش می‌دهد؛
  • بیمه خسارت‌های جانی وارد شده به راننده مقصر حادثه را پوشش می‌دهد؛
  • خسارت‌های جانی وارد شده به سرنشینان خودروی مقصر توسط بیمه، پوشش داده می‌شود؛
درباره پوشش بیمه شخص ثالث بیشتر بدانید:
در صورتی که شما بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب کردید و دچار حادثه شدید، شرکت بیمه به تعداد سرنشینان خودرو، خسارت شما را پرداخت خواهد کرد.
اگر تعداد سرنشینان داخل ماشین، از ظرفیت خودروی شما بیشتر باشد، صندوق خسارت‌های جانی بیمه مرکزی، خسارت شما را پرداخت خواهد کرد نه شرکتی که شما از آن بیمه شخص ثالث خود را خریداری کرده‌اید!

بعد از آشنایی مختصر شما با پوشش‌های بیمه، وقت آن رسیده است که عوامل موثر برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث را بشناسید تا با دقت بیشتری، بیمه و شرکت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برای آنکه این عوامل را بشناسید و در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کنید، در بخش بعدی همراه ما باشید. ما به طور مفصل به شما توضیح داده‌ایم.

حتما بخوانید:  بیمه بدنه خودرو چیست؟ (از کجا بیمه بدنه بخریم؟)

بهترین بیمه شخص ثالث چگونه تعیین می‌شود؟

چه عواملی بهترین بیمه شخص ثالث را مشخص می‌کند؟

عوامل زیادی در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، موثر هستند که لازم است شما این فاکتورها را در نظر بگیرید و بعد به خرید بیمه شخص ثالث بپردازید. 

این عوامل را با دقت بخوانید و با در نظر گرفتن آن‌ها، بهترین تصمیم را درباره خرید بیمه بگیرید. 

قیمت بیمه‌ شخص ثالث، یکی از اصلی‌ترین عوامل موثر

قیمت بیمه در اکثر شرکت‌ها برابر است و اگر تفاوتی هم وجود داشته باشد، تفاوت بسیار جزیی و کمی است؛ چرا که قیمت بیمه و هزینه پوشش‌های آن توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود.

اما علاوه بر نرخ مصوب بیمه مرکزی برای تعیین قیمت بیمه، سیاست‌های داخلی هر شرکت بیمه بر تعیین قیمت‌ بیمه شخص ثالث هم موثر است؛ بنابراین موقع خرید بیمه شخص ثالث حتما فاکتور قیمت‌‌ را در شرکت‌های مختلف بررسی کنید.

توان مالی شرکت بیمه، یک عامل دلگرم‌کننده برای انتخاب 

شاید برایتان سوال باشد که توان مالی شرکت بیمه چگونه تعیین می‌شود؟ ما به شما می‌گوییم! میزان توانگری مالی شرکت‌های بیمه توسط بیمه مرکزی ارزیابی و سنجیده می‌شود.

در واقع بیمه مرکزی هرسال با انتشار سالنامه آماری میزان توانگری مالی شرکت‌های بیمه را اعلام می‌کند و شما می‌توانید با جست‌وجو و تحقیق درباره توان مالی هر شرکت، بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب و خریداری کنید.

چند مورد از شرکت‌هایی که توانگری مالی قابل قبولی دارند، عبارتند از: ایران، معلم، سینا و…

بررسی شعب شرکت‌های بیمه، دسترسی راحت به مراکز پرداخت خسارت

هر شرکت بیمه شعب فعالی در سراسر کشور برای پرداخت خسارات مربوطه دارد. در واقع شما برای خرید بیمه شخص ثالث نیاز به بررسی شعب آن دارید تا بتوانید بیمه‌ای را انتخاب کنید که یکی از شعب آن به محل زندگی شما نزدیک باشد.

هرچقدر دسترسی شما به مراکز بیمه راحت‌تر باشد، پرداخت خسارت‌های ناشی از حوادث به شما ساده‌تر خواهد بود؛ بنابراین دسترسی به مراکز بیمه در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث بسیار تاثیرگذار است. 

حتما بخوانید:  بیمه آتش سوزی چیست؟ (با انواع بیمه آتش سوزی یا زلزله و شرایط آن آشنا شوید)

تخفیف‌های بیمه، راهی برای جلب رضایت مشتریان

شرکت‌های بیمه موقع فروش آن، تخفیفات مختلفی برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. این تخفیف‌‌ها می‌تواند در اثر تمدید سالیانه بیمه‌نامه شما در یک شرکت ثابت باشد.

برای آنکه بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب و خریداری کنید، درباره شرکت‌های مختلف تحقیق کنید و ببینید کدام شرکت تخفیف بیشتری برای مشتریان وفادار خود در نظر می‌گیرد. در نهایت شرکت مورد نظرتان را برای خرید بیمه شخص ثالث انتخاب کنید.

چند مورد از بیمه‌های محبوب از دیدگاه متقاضیان:
اگر بخواهیم از نگاه متقاضیان چند مورد از بیمه‌های شخص ثالث را بررسی کنیم باید به: بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، پاسارگاد و پارسیان اشاره کنیم.

پرداخت خسارت سیار، سرعت بالای رسیدگی به خسارات

زمانی که می‌خواهید به خرید بیمه شخص ثالث بپردازید، به فاکتور پرداخت سیار توجه کنید. در صورتی که شما ساکن شهرهای بزرگ باشید، احتمالا این ویژگی برایتان بسیار مهم باشد. بعضی از شرکت‌های بیمه خدمات پرداخت سیار دارند که شما می‌توانید به راحتی زمان وقوع حادثه، مدارک خود را ارائه دهید و خسارت خود را دریافت کنید.

در واقع بعضی از شرکت‌های بیمه دارای مراکز پرداخت سیار هستند که در محل وقوع حادثه، خسارات شما تخمین زده می‌شود و به شما پرداخت خواهد شد.

پس یکی از عوامل موثر در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، پرداخت سیار در محل است.

ارائه خدمات فروش اقساطی بیمه، راهی برای خرید آسان‌تر

اکثر شعب شرکت‌های بیمه، خدمات فروش اقساطی ارائه می‌دهند؛ اما همه آن‌ها در ازای فروش اقساطی از شما چک دریافت می‌کنند و همین موضوع می‌تواند برای شما محدودیت ایجاد کند.

برای آنکه بتوانید درباره خرید بیمه شخص ثالث با ارائه چک اطلاعات بیشتری کسب کنید، کافیست وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث با چک شوید و مفصل درباره آن مطالعه کنید.

اگر در تهیه چک صیادی محدودیت دارید، می‌توانید از سامانه لندو، تنها با ارائه سفته الکترونیکی بهترین بیمه شخص ثالث را به صورت اقساطی خریداری کنید.

اگر از خودتان می‌پرسید لندو چیست و چگونه به فروش اقساطی می‌پردازد، بخش بعدی را از دست ندهید!

حتما بخوانید:  چک صیادی چیست؟ مراحل ثبت چک صیادی + مدارک و شرایط

خرید بهترین ییمه شخص ثالث از لندو

از لندو، به راحتی آب خوردن بیمه اقساطی بخرید!

لندو یک سامانه معتبر برای خرید اقساطی انواع کالا و خدمات است. این پلتفرم در طرح جدید خود با همکاری بانک آینده، وام خرید کالا را تا سقف ۲۰ میلیون تومان ارائه می‌دهد. 

این همکاری و این طرح جدید، باعث تسهیل فرآیند دریافت وام شده است. برای طی کردن فرآیند وام، شما می‌توانید وارد سایت لندو شوید و بدون نیاز به چک، ضامن و فقط با ارائه سفته وام خرید کالا درخواست دهید. 

ضمناً تمام مراحل دریافت وام لندو از صفر تا صد آنلاین است و به هیچ‌ عنوان نیازی به حضور فیزیکی شما نیست؛ همچنین شما در هر کجای ایران که باشید می‌توانید بی هیچ محدودیتی درخواست وام دهید و در بازه ۵ تا ۱۴ روزه تسهیلات خود را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که لندو با بیش از ۵۰۰ فروشگاه متنوع کالا و خدمات همکاری می‌کند که بسیاری از شرکت‌های آنلاین فروش بیمه هم جزو همین فروشگاه‌‌های طرف قرارداد لندو هستند و شما به راحتی آب خوردن می‌توانید از هر فروشگاهی که مدنظرتان است، بهترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنید؛ ضمن اینکه ایمنی را برای خود و ماشینتان به ارمغان می‌آورید.

 پس همین حالا وارد سامانه لندو شوید و با داشتن بیمه، با آسودگی خاطر رانندگی کنید و لذت ببرید. 

سوالات متداول درباره خرید بهترین بیمه شخص ثالث

کدام شرکت‌های بیمه دارای پرداخت سیار هستند؟

۳ مورد از شرکت‌هایی که سیستم خسارت سیار دارند عبارتند از: بیمه آسیا، بیمه پاسارگاد، بیمه نوین و…

کدام یک از شرکت‌های بیمه، بیشترین تعداد شعب را دارد؟

بیمه ملت و بیمه ایران به ترتیب با دارا بودن بیش از ۲۰۰ و ۱۲۰ شعبه، بالاترین رتبه را به خود اختصاص می‌دهند.

سقف خسارت جانی بیمه شخص ثالث چقدر است؟

سقف این خسارت در ماه‌های حرام ۸۰۰ و در ماه‌های غیرحرام ۶۰۰ میلیون تومان است.

نظر یا سوال خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.