بیمه آتیه کودک و نوجوان چیست و چه تعهداتی دارد؟

شرایط و تعهدات بیمه آتیه کودک و نوجوان

خواسته و هدف بزرگ همه پدر و مادرها، ساختن آینده‌ای درخشان و فراهم کردن رفاه نسبی برای فرزندانشان است؛ والدین در این راستا نهایت تلاش خود را جهت ایجاد یک پشتوانه مالی برای فرزندان خود می‌کنند. از آن‌جایی که به یک چشم بر هم زدن کودک شما بزرگ می‌شود، لازم است از همین حالا به فکر نیازهای دوران بزرگ‌سالی او باشید. 

تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید از همین حالا با یک دوراندیشی، آینده مالی فرزندتان را تا حدودی تامین کنید؟ بیمه آتیه کودک و نوجوان می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها جهت تامین نیازهای مالی آینده فرزندتان باشد. 

پس برای آنکه از چم‌وخم این بیمه و نحوه فعال کردن آن سر در بیاورید، تا انتها همراه ما باشید! مطمئنا اطلاعات مفید و کاربردی زیادی در انتظار شماست.

شرایط بیمه آتیه کودک و نوجوان

این بیمه که همان بیمه عمر برای کودک و نوجوان است و باعث بهره‌وری در سنین بزرگسالی فرزند شما می‌شود، یک‌سری شرایط عمومی دارد که دانستن این شرایط به نفعتان است. چون هم پیش از فعال کردن این بیمه، با شرایط کلی آن آشنا می‌شوید و هم موقع فعال کردن بیمه آتیه کودک و نوجوان، سردرگم نخواهید شد.

پس شرایطی که ما در این بخش مطرح کرده‌ایم را با دقت بخوانید؛ حتی اگر فرد دوراندیشی هستید و از بدو تولد به فکر آینده فرزندتان هستید، بعد از کسب اطلاعات کامل در خصوص این بیمه‌نامه، همین حالا جهت خرید بیمه اقدام کنید.

 • حداقل سن برای خرید این بیمه، از زمان به دنیا آمدن کودک است؛
 • حداقل مدت بیمه‌نامه، ۵ سال است؛
 • حداقل سن بیمه شده برای دریافت پوشش‌های تکمیلی فوت حادثه، نقص عضو حادثه و امراض خاص یک سال است؛
 • سرمایه فوت ناشی از حادثه ۱ الی ۴ برابر سرمایه فوت و تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان و به انتخاب بیمه‌گذار است؛
 • حداکثر سرمایه امراض خاص معادل ۳۰ درصد سرمایه فوت، تا سقف ۲۰ میلیون تومان و به انتخاب بیمه‌گذار است؛

حالا که با شرایط خرید بیمه آتیه کودک و نوجوان آشنا شده‌اید، وقت آن است که از پوشش‌ها و تعهدات آن هم به‌طور کامل مطلع شوید؛ چرا که این نوع بیمه هم، مثل بیمه آتش‌سوزی، بیمه بیکاری، بیمه تامین اجتماعی و… تعهداتی دارد. در نتیجه بهتر است هرچه سریع‌تر با این تعهدات آشنا شوید تا بتوانید برای خرید بیمه عمر کودک و نوجوان اقدام کنید و فرزند خود را از داشتن یک سرمایه‌گذاری ایمن محروم نکنید.

یک نکته کاربردی و توصیه مهم:
حالا که صحبت از بیمه شد، می‌خواهیم شما را با یکی از انواع بیمه که بسیار مهم است و قطعا به کارتان می‌آید، آشنا کنیم. این بیمه، می‌تواند به شما در مدیریت هزینه‌های جاری زندگی، کمک کند. چرا که با فعال‌سازی این بیمه، می‌توانید تمام هزینه‌های درمانی خود را تامین کنید.
این نوع بیمه، بیمه تکمیلی است. برای آنکه بیشتر و کامل‌تر درباره خرید و فعال‌سازی آن بدانید، وارد صفحه بیمه تکمیلی شوید و مفصل در این باره بخوانید.

برگردیم سر موضوع اصلی؛ پوشش ها و تعهدات بیمه آتیه کودک و نوجوان کدام است؟ ما در بخش بعدی به این سوال پاسخ می‌دهیم؛ با ما همراه باشید تا جای هیچ ابهامی در مورد موضوع بیمه عمر کودک و نوجوان برایتان باقی نماند. 

ضمنا اگر خودتان جزو قشر روستاییان و عشایر هستید، خالی از لطف نیست که درباره این بیمه هم بدانید و درباره آن اطلاعات کسب کنید.

حتما بخوانید:  همه چیز درباره بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان، عشایر

تعهدات بیمه آتیه کودک و نوجوان

پوشش‌ها و تعهدات بیمه عمر کودک و نوجوان چیست؟

پوشش‌ها و تعهدات بیمه آتیه کودک و نوجوان به شرح زیر است؛ این پوشش‌ها را با دقت بخوانید تا موقع خرید این بیمه‌نامه و مهم‌تر از آن، موقع استفاده از این بیمه، گمراه نشوید و شرکت‌های بیمه نتوانند از این پوشش‌ها و تعهدات شانه خالی کنند.

 1. پوشش نقص عضو: در صورتی که بیمه‌شده بر اثر حوادثی مثل تصادف و … دچار نقص عضو شود، می‌توان از این پوشش استفاده کرد؛
 2. پوشش امراض خاص: در صورتی که بیمه‌شده دچار امراضی مثل بیمار‌ی‌های قلبی، سرطان و… شود، می‌توان از تعهدات مربوط به امراض خاص استفاده کرد؛
 3. فوت بر اثر حادثه: در صورتی که بیمه‌شده بر اثر حادثه فوت شود، این بیمه متعهد می‌شود مبلغی را به ذی‌نفعان بپردازد؛
 4. معافیت از پرداخت حق بیمه: در صورتی که بیمه‌شده به دلیل بیماری یا حادثه، ازکارافتاده شود، از پرداخت حق‌بیمه معاف می شود و بیمه‌نامه او تا مدت تعیین‌شده ادامه پیدا می‌کند؛

هر کدام از انواع بیمه‌ها (بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه دانشجویی و…)، علاوه بر پوشش‌ها و تعهداتی که دارند، شامل استثنائاتی هم می‌شوند که ما در بخش بعدی مطلب درباره استثنائات بیمه آتیه کودک و نوجوان بیشتر توضیح داده‌ایم. اگر می‌خواهید بدانید در چه صورت نمی‌‌توانید از تعهدات بیمه‌نامه خود بهره‌مند شوید، با ما به بخش بعدی بیایید.

حتما بخوانید:  خرید قسطی بیمه شخص ثالث بدون چک

مقایسه بیمه عمر کودک و نوجوان و سایر روش‌های سرمایه‌گذاری

از آنجایی که خرید بیمه آتیه کودک و نوجوان یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری برای فرزند شماست، ما تصمیم داریم با مقایسه میان این بیمه و سایر روش‌های سرمایه‌گذاری، به شما در راستای تامین نیازهای مالی فرزندتان کمک کنیم.

ضمنا پیش از آنکه به سراغ این مقایسه برویم لازم دانستیم به شما توصیه جدی در راستای تامین آینده مالی خودتان بکنیم؛ می‌پرسید چگونه؟ به راحتی با بیمه تامین اجتماعی! این بیمه هم نیاز شما به درمان را برطرف می‌کند و هم در دوران میان‌سالی و با واریز حقوق بازنشستگی به حساب شما، در راستای تامین نیازهای مالی به شما کمک می‌کند.

پس همین حالا به بررسی سوابق بیمه تامین اجتماعی خود بپردازید و بعد از آن، خود و افراد تحت تکفلتان را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهید.

برگردیم سر موضوع اصلی خودمان؛ ما از چند جهت خرید بیمه عمر را با سایر روش‌های سرمایه‌گذاری مقایسه کرده‌ایم.

 • ریسک سرمایه‌گذاری: اولین موضوعی که در مبحث خرید بیمه عمر وجود دارد، ریسک کم آن است. خرید بیمه عمر هیچ ریسکی ندارد؛ درحالیکه برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری مثل بورس، ارز دیجیتال و… با ریسک ارتباط مستقیم دارند؛
 • امنیت در سرمایه‌گذاری: از جهت میزان امنیت، سرمایه‌گذاری در بانک و خرید بیمه در یک کفه ترازو قرار می‌گیرند و میزان امنیت هیچ‌کدام بیش از دیگری نیست؛ اما میزان امنیت در روش‌هایی که علم بالای سرمایه‌گذاری را می‌طلبد (مثل ورود به بازارهای مالی)، کم‌تر است؛
 • پرداخت بدهی در انواع روش‌های سرمایه‌گذاری: در شرایطی که شخص بیمه شده، از کارافتاده شود، طلبکار او نمی‌تواند از حساب شخص بیمه‌شده پولی برداشت کند؛ اما اگر حساب بانکی او دارای موجودی مکفی باشد، شخص طلبکار می‌تواند بدهی خود را طبق قانون از حساب بانکی فرد بدهکار، دریافت کند؛
 • بازگشت سپرده سرمایه‌گذاری: درصورتی که فرد بیمه‌شده دچار بیماری شود، می‌تواند بابت این بیماری‌ها تا سقف مشخص شده از بیمه پول دریافت کند بدون اینکه مبلغ دریافت‌شده از سپرده سرمایه‌گذاری او در بیمه کم شود؛ درحالیکه اگر هزینه درمان خود را از سپرده بانکی خود پرداخت کند، دیگر آن میزان پول، به حساب شخص بازنمی‌گردد؛
 • سود پس‌انداز در روش‌های سرمایه‌گذاری: سود پس‌انداز در بانک‌ها متغیر است و احتمال دارد کم یا زیاد شود؛ اما سود حق بیمه‌ای که شما برای فرزندتان پرداخت می‌کنید، ثابت است و تغییری نمی‌کند؛

با توجه به این ۵ مقایسه میان بیمه عمر کودک و نوجوان و سایر روش‌های سرمایه‌گذاری، احتمالا شما هم به این فکر کرده‌اید که خرید این بیمه ارزنده است و می‌تواند در زمان بزرگسالی فرزند شما بسیار کمک‌کننده باشد!

درباره بیمه آتیه کودک و نوجوان، بیشتر بدانید:
بیمه عمر کودک و نوجوان، حق بیمه اندکی دارد و نیازی به واریز هزینه‌های سنگین به عنوان حق بیمه نخواهد بود؛ پس شما با خرید این بیمه و یک آینده‌نگری درست، می‌توانید آینده فرزندان را در بعضی از مواقع تامین کنید.
ما در این مطلب از مجله لندو (لندو سامانه‌ای برای خرید قسطی کالا و خدمات است)، به شما توصیه می‌کنیم بخشی از درآمد ماهیانه خود را به واریز حق بیمه اختصاص دهید و از خرید بیمه عمر کودک و نوجوان برای فرزندتان، غافل نشوید.

علاوه بر مطالبی که تا این لحظه برای شما توضیح داده‌ایم، هنوز بخش‌های دیگری باقی مانده است که در آن نکات مفید و موثری برایتان گفته‌ایم. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم بخش‌های جذاب و کارآمدی را که در انتظارتان است، از دست ندهید.

مزایای بیمه آتیه کودک و نوجوان

۶ مزیت خرید بیمه آتیه کودک و نوجوان

شاید با خودتان بگویید که دلیل اصرار و توصیه موکّد اطرافیان جهت خرید بیمه عمر کودک و نوجوان چیست؟ مگر این بیمه چه مزایایی دارد که خرید آن می‌تواند آینده فرزندمان را تا حدودی تامین کند؟

ما به شما درباره ۶ مزیت مهم این بیمه، توضیح داده‌ایم؛ چون مزیت‌های این بیمه‌نامه به قدری زیاد است که حتی زنان بی‌سرپرست، زنان خانه‌دار و افرادی که تمکن مالی بالایی هم ندارند، جهت فعال‌سازی این بیمه اقدام می‌کنند. هرچند که زنان خانه‌دار هم می‌توانند با فعال‌سازی بیمه زنان خانه‌دار، به ارتقای سطح زندگی خود بپردازند.

 1. یکی از مزیت‌های این بیمه، پوشش‌های بالای آن از سنین کودکی است؛
 2. دو نوع سود به این بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد؛ سود ثابت و سود مرکب. به همین‌ دلیل می‌تواند یک روش مناسب برای سرمایه‌گذاری باشد؛
 3. دسترسی فوری به نقدینگی مزیت سوم این بیمه‌نامه محسوب می‌شود؛
 4. شما می‌توانید از اندوخته بیمه‌نامه از سال دوم به بعد، برداشت داشته باشید؛
 5. سرمایه بیمه، معاف از هرگونه مالیات است و این مزیت و برتری بیمه عمر کودک و نوجوان نسبت به سایر بیمه‌نامه‌‌هاست؛
 6. سرمایه این بیمه‌نامه تسهیلات و یا وام نیست و باز پرداخت ندارد؛ بلکه سود خالص شما از این سرمایه‌گذاری است و برای موارد مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید؛

بعد از شناخت ۶ مزیت و برتری بیمه آتیه کودک و نوجوان، نوبت به چگونگی انتخاب بهترین بیمه عمر می‌رسد. ما در بخش بعدی مطلب به شما می‌گوییم چگونه بهترین بیمه عمر کودک و نوجوان را انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

چگونه بهترین بیمه عمر را برای کودکمان انتخاب کنیم؟

موقع خرید بیمه آتیه کودک و نوجوان، چند نکته مهم و کاربردی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را میان شرکت‌های مختلف بیمه، داشته باشید. این نکات به شرح زیر است:

 1. در وهله اول سعی کنید برای خرید بیمه عمر کودک و نوجوان، شرکتی را انتخاب کنید که بالاترین میزان سوددهی را داشته باشد؛
 2. نکته مهم بعدی این است که شرکتی را انتخاب کنید که در پایان مدت بیمه‌نامه، شرایط بازنشستگی را برای فرزندان شما فراهم کند؛
 3. نکته آخر این است که برای خرید این بیمه حتما پوشش‌ها و تعهدات شرکت بیمه را در نظر بگیرید تا موقع استفاده از این پوشش‌ها با محدودیت مواجه نشوید؛

حالا که کم‌کم به بخش‌ پایانی مطلب نزدیک شدیم، می‌خواهیم به شما بگوییم که اگر دلتان می‌خواهد لذت پدر و مادر شدن را بچشید و با مشکل ناباروری دست و پنجه نرم می‌کنید، می‌توانید از امکانات وام ناباروری استفاده کنید.

شما بعد از دریافت این وام و گذراندن مرحله درمان، لذت در آغوش گرفتن نوزاد خود را تجربه کنید. کافیست وارد سایت ثبت نام وام ناباروری شوید و درخواست وام دهید.

در نهایت شما باید با ۳ نکته اساسی و ضروری در خصوص بیمه عمر کودک و نوجوان آشنا شوید تا اطلاعاتتان تکمیل شود و هیچ علامت سوالی بدون دریافت پاسخ در ذهنتان باقی نماند.

حتما بخوانید:  وام ناباروری چیست و چه شرایطی دارد؟ (مراحل دریافت وام ناباروری)

نکات مهم در خصوص بیمه کودک و نوجوان

۳ نکته مهم در خصوص بیمه عمر کودک و نوجوان

حسن ختام مبحث بیمه آتیه کودک و نوجوان، دانستن ۳ نکته ضروری و اساسی درباره این موضوع است. ما این ۳ نکته را کامل و شفاف مطرح کرده‌ایم.

ضمنا در مجله لندو (سامانه خرید با سفته)، می‌توانید درباره انواع بیمه‌ها بخوانید و اطلاعات کافی درباره هر بیمه‌نامه به تفکیک، کسب کنید.

 • بیمه‌گذار می‌تواند با صرفه‌جویی در مخارج روزانه و پرداخت حق بیمه، از سود تضمینی و سود حاصل از تشکیل منافع استفاده کند؛
 • در صورت فوت طبیعی حتی پس از پرداخت یک قسط استفاده کنندگان کل سرمایه را دریافت می‌کنند و در صورت فوت در اثر حادثه، یک تا سه برابر سرمایه انتخابی به بازمانده یا استفاده‌کننده بیمه، پرداخت خواهد شد؛
 • در صورت از کار افتادگی دائم، بیمه‌گذار از پرداخت اقساط معاف و در پایان، کل سرمایه را دریافت خواهد کرد؛ همچنین به بیمه شده تا سقف تعیین‌شده در بیمه‌نامه، غرامت از کار افتادگی پرداخت می‌شود؛

سوالات متداول درباره بیمه آتیه کودک و نوجوان

میزان سود تضمینی این بیمه چقدر است؟

حداقل میزان سود تضمینی سالانه در سال‌های مختلف بیمه‌نامه متفاوت است. مثلا در دو سال اول %۱۶ و دو سال دوم %۱۳ است.

بعد از خرید این بیمه عمر برای فرزندانمان، چگونه می‌توانیم درخواست وام دهیم؟

یکی از مزایای این بیمه‌نامه دریافت وام بدون انجام امور اداری است. شما از پایان سال دوم می‌توانید تا %۹۰ از مبلغ ارزش صندوق بیمه‌نامه فرزند خود را به عنوان وام دریافت کنید.

بیمه عمر کودک، هزینه درمان کدام امراض را شامل می‌شود و چقدر است؟

در بیمه عمر امراض خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، جراحی عروق کرونر، پیوند اعضای اصلی بدن یعنی قلب، ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان تحت پوشش قرار می‌گیرد و مبلغ آن هم به نوع بیمه‌نامه و شرکت بیمه شما بستگی دارد و در بیمه‌نامه قید می‌شود.

نظر یا سوال خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.