وام مستاجران چیست و چطور می توان ثبت نام کرد؟

در شرایطی که قیمت ملک و زمین روز به روز بیشتر می‌شود، خرید خانه برای قشر کم‌درآمد جامعه تقریبا به رویای دست نیافتنی تبدیل شده است. این افراد می‌توانند از وام کمک ودیعه مسکن استفاده کنند تا با یک تیر دو نشان بزنند؛ هم مبلغ پول پیش خود را بیشتر کنند و هم اجاره‌بهای کم‌تری به صاحب‌خانه پرداخت کنند. ما در این مطلب به صورت کامل در مورد شرایط و ضوابط وام مستاجران صحبت‌ کرده‌ایم؛ اگر می‌خواهید بدانید این تسهیلات چیست، مبلغ آن چقدر است و به چه کسانی تعلق می‌گیرد، این مطلب را از دست ندهید. 

شرایط دریافت وام مستاجران

همانطور که شما برای دریافت انواع وام نیاز دارید که واجد شرایط باشید؛ برای این نوع تسهیلات هم لازم است که با شرایط دریافت تسهیلات آشنا شوید. با آشنایی و آگاهی بیشتر، می‌توانید بی‌معطلی در صف واجدین شرایط تسهیلات مستاجر قرار بگیرید و درخواست شما میان درخواست‌های بی‌شمار متقاضیان رد نشود. این شرایط به شرح زیر است:

 • در یک سال گذشته تسهیلات مسکن دریافت نکرده باشید؛
 • متاهل و یا سرپرست خانوار باشید؛
 • اجاره‌نامه شما به صورت رسمی و در دفتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد؛
 • اجاره‌نامه شما کد رهگیری و هولوگرام‌ داشته باشد؛
 • ملکی به نام شما که سرپرست خانوار هستید، نباشد؛

حالا که با شرایط تسهیلات مستاجران آشنا شدید، خوب است بدانید که با دوراندیشی و آینده‌نگری از همین حالا می‌توانید فرزندانتان را از معضل اجاره‌نشینی در آینده نجات دهید. برای اینکار کافیست وارد صفحه وام مسکن جوانان شوید و درباره این موضوع مفصل بخوانید. ضمنا این نوید را به شما می‌دهیم که اگر قشر جوان جامعه ما هستید با کسب اطلاعات درباره مسکن جوانان، می‌توانید در آینده نزدیک لذت داشتن سقف بالای سر را بچشید.

در ادامه راجع به نحوه ثبت نام در سایت تسهیلات کمک ودیعه و شرایط و مدارک مورد نیاز صحبت کرده‌ایم. 

خوب است بدانید: اگر قرارداد منزل شما برای نیمه دوم سال است و به تازگی آن را تمدید کرده‌اید، نیازی نیست نگران باشید! شما می‌توانید، وارد سامانه شوید و در قسمت سایت ثبت‌ نام وام مستاجران مرحله دوم، فرآیند تسهیلات کمک ودیعه را گام‌به‌گام انجام دهید. می‌پرسید چگونه؟ در بخش بعدی علامت سوال ذهنتان از بین می‌رود!

برای دریافت وام مستاجران چه مدارکی نیاز است؟

مدارک لازم برای وام کمک ودیعه مستاجران

اگر واجد شرایط تسهیلات کمک ودیعه مسکن هستید، وقت آن است که به صورت آنلاین مدارک خود را در سایت وام مستاجران آپلود کنید. بعد از آن نوبت به مراجعه حضوری به بانک و ارائه مدارک به صورت فیزیکی می‌رسد. مدارک لازم جهت آپلود در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به شرح زیر است:

 • اصل شناسنامه؛
 • اصل کارت ملی؛
 • اجاره‌نامه رسمی؛
 • یکی از این سه مدرک: گواهی کسر از حقوق؛ گواهی سهام عدالت؛ گواهی مستمری بگیری متقاضی؛
 • شماره حسابی که یارانه نقدی برای مستاجر واریز می‌شود؛

در بخش بعدی این مطلب درباره فرآیند آنلاین ثبت‌نام در سامانه توضیح‌ داده‌ایم. با ما مرحله به مرحله پیش روید تا در راستای ثبت‌نام و سلسه‌مراتب به مشکل برنخورید.

در همین حین خالی از لطف نیست که بگوییم اگر در شرف ازدواج هستید و وام کمک ودیعه را برای شروع “ما شدن” می‌خواهید، می‌توانید وام ازدواج را هم دریافت و هزینه‌های اولیه زندگیتان را با آن پوشش دهید.

حتما بخوانید:  چطور وام ازدواج بگیریم؟

۷ مرحله تا انجام فرآیند آنلاین در سایت ثبت نام وام مستاجران 

این وام هم مثل انواع وام بانک مسکن سلسه‌مراتب مخصوص به خود را دارد؛ ما پله به پله تا رسیدن به ثبت‌نام کامل در سامانه همراهتان هستیم. 

 1. اولین مرحله این است که وارد سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن (saman.mrud.ir) که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم، شوید و بعد از آن، گزینه ثبت‌نام تسهیلات کمک ودیعه را انتخاب کنید؛
 2. در مرحله بعد قوانین و مقررات مربوط به تسهیلات کمک ودیعه مسکن را با دقت مطالعه کنید و گزینه “می پذیرم” را بزنید؛
 3. حالا کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کنید، بعد از آن هم کد امنیتی را بنویسید؛
 4. در این مرحله مشخصات فردی، هویتی خود را در این سامانه تسهیلات کمک ودیعه وارد کنید؛
 5. سپس افراد تحت تکفل را در سامانه مشخص کنید؛
 6. حالا کد تاییدی که به شماره همراه شما پیامک شده است را وارد کنید؛
 7. در نهایت پیغامی مبنی بر ثبت‌نام موفقیت‌آمیز شما در سامانه ظاهر می‌شود؛

بعد از آنکه مراحل فوق را طی کردید، لازم است منتظر بمانید تا پیامکی برای شما ارسال شود؛ بعد از آن باید با مدارک و پرینت ثبت‌نام اینترنتی خود به شعب بانک مورد نظر مراجعه کنید و سایر مراحل دریافت وام مستاجران را حضوری انجام دهید. 

احتمالا در ذهنتان می‌گویید مبلغ تسهیلات کمک ودیعه چقدر است؟ پاسخ سوال شما به طور کامل در بخش بعدی مطلب است.

پیش از آنکه سراغ بخش‌های دیگر مطلب برویم، به شما توصیه می‌کنیم برای حال بهتر در منزل اجاره‌ای خود سعی کنید با استفاده از خرید اقساطی، کالا یا کالاهای ضروری خود را بخرید تا لذت وجود وسایل جدید در منزل نو را تجربه کنید.

حتما بخوانید:  مزیت‌های خرید اقساطی از طریق وام خرید کالا

مبلغ وام مستاجران چقدر است؟

با توجه به گرانی‌های اخیر و تورم حاکم در جامعه تا حدودی مبلغ تسهیلات کمک ودیعه افزایش پیدا کرده است. البته مبلغ این تسهیلات در شهرهای مختلف متفاوت است.

 • سقف این تسهیلات در شهر تهران ۱۰۰ میلیون تومان است؛
 • سقف این تسهیلات در کلان‌شهرها ۷۰ میلیون تومان است؛
 • سقف این تسهیلات برای شهرهای کوچک ۴۰ میلیون تومان است؛

از آن‌جایی که تورم روند صعودی دارد و قیمت خانه‌ها و اجاره‌بهای آن‌ها سر به فلک کشیده است، به نظر شما این میزان تسهیلات برای پول پیش خانه کفایت می‌کند؟ نظرتان را درمورد این تسهیلات، مبلغ و شرایط آن در کامنت‌های این مطلب با سایرین به اشتراک بگذارید.

بعد از آنکه غول مراحل تسهیلات کمک ودیعه را شکست دادید و وام کمک ودیعه مستاجران به شما تعلق گرفت، می‌توانید از وام بدون ضامن با سفته بانک آینده برای خرید کالا و خدمات استفاده کنید. در این صورت می‌توانید همه چیز از گاز و تلویزیون تا مایع ظرفشویی و رومیزی را از سامانه خرید اقساطی لندو که در ادامه به شما توضیح‌ داده‌ایم، خریداری کنید.

دریافت وام خرید کالا از بانک آینده و لندو

با کمک بانک آینده و لندو منزل جدید خود را نونوار کنید!

علاوه بر وام ودیعه مسکن، شما می‌توانید از تمام وام‌های بانکی برای کمک هزینه زندگی خود استفاده کنید. یکی از تسهیلاتی که فرآیند راحتی برای ثبت درخواست و دریافت دارد، وام ۲۰ میلیون تومانی خرید کالاست. این تسهیلات توسط بانک آینده با همکاری پلتفرم لندو ارائه می‌شود. 

در مورد لندو هم باید بگوییم که یکی از معتبرترین سامانه‌های خرید اقساطی است و امکان خرید انواع کالا و خدمات را به صورت اقساطی و تنها با ارائه سفته برای شما فراهم کرده است. 

خوب است بدانید که این پلتفرم همه چیز، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در اختیار شما قرار می‌دهد و در صورت تاخیر در پرداخت اقساط از شما جریمه دیرکرد دریافت نمی‌کند. ضمن اینکه تمام فرآیند وام از درخواست تا دریافت، آنلاین است و اصلا نیازی به مراجعه حضوری شما در طی فرآیند وام نیست؛ حتی مرحله خرید سفته و امضا هم کاملا آنلاین و الکترونیکی انجام می‌شود.

اینکه لندو سفته و امضای الکترونیکی را جایگزین امضای سنتی و دستی کرده است، جالب و خوشایند نیست؟ شما هم مثل ما ترجیح می‌دهید روی مبل لم بدهید و وام خود را ثبت کنید؟ پس همین حالا اقدام کنید و وام مستاجر و تسهیلات خرید کالا را دریافت کنید. 

ما هم برای شما آرزو می‌کنیم که روزهای خوشی را در منزل نو همراه با وسایل نو سپری کنید.

سوالات متداول درباره وام مستاجران

بانک‌ها در ازای وام کمک ودیعه مسکن چه ضمانتی دریافت می‌کنند؟

این موضوع به اختیار شعب بانک تعیین می‌شود. به طور مثال ممکن است شما در یکی از شعب بانک حساب داشته باشید و در زمره مشتریان خوش‌حساب قرار بگیرید، در این صورت آن شعبه به گرفتن سفته بسنده می‌کند و در واقع وام با سفته بدون ضامن دریافت می‌کنید؛ اما اگر شما در شعبه‌‌ای که به آن مراجعه می‌کنید، حساب نداشته باشید و یا درآمدتان پایین باشد، برای ضمانت باید فیش حقوقی کارمند رسمی یا چک ارائه دهید.

میزان سود و مدت زمان اقساط وام کمک ودیعه به چه صورت است؟

سود این تسهیلات ۱۸ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن ۵ ساله است. شما می‌توانید برای محاسبه سود و اقساط این وام به صفحه محاسبه سود بانکی مراجعه کنید تا خودتان بتوانید با یک حساب سرانگشتی مبلغ اقساط را محاسبه کنید.

آیا تسهیلات کمک ودیعه به افراد مجرد هم تعلق می‌گیرد؟

در صورتی که یک خانم مجرد بالای ۳۵ سال سن داشته باشد، سرپرست خانوار یا خودسرپرست هم باشد و با خانواده زندگی نکند می‌تواند از این وام بهره ببرد. ضمنا آقایان هم در صورتی که سرپرست خانوار باشند، مشمول این تسهیلات می‌شوند.

نظر یا سوال خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.