دریافت اعتبار با چک

دریافت اعتبار با چک مزایای بیشتری نسبت به دریافت اعتبار با سفته دارد. با ارائه چک می‌توانید در چند مرحله ساده اعتبار دریافت کنید:

 • ثبت درخواست و بارگذاری مدارک

  برای دریافت اعتبار با ارائه یک برگ چک و بدون ضامن، کافیست درخواست خود را ثبت کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. در صورت استفاده از چک برای ضمانت لازم است که چک را نیز مطابق دستورالعمل تکمیل کرده و تصویر آن را به همراه تصویر چک خام در پروفایل خود بارگذاری کنید. در این مرحله کارشناسان اعتبارسنجی لندو اطلاعات شما را بررسی می‌کنند. در صورت تایید اطلاعات و عدم وجود چک برگشتی در سیستم بانکی، درخواست شما تایید می‌شود.

 • ارائه مدارک به پیک لندو

  در مرحله بعدی مامور ارسال لندو (در فاصله زمانی حداکثر 10 روز کاری پس از تایید درخواست) به آدرس شما مراجعه کرده و قرارداد را برای امضا به شما تحویل می‌دهد. شما باید اصل مدارک شناسایی را برای بررسی در اختیار او گذاشته و قرارداد را امضا کنید. اصل مدارک هویتی صرفا برای تطبیق هویت باید به مامور ارسال ارائه شود و مامور ارسال تنها کپی مدارک شناسایی را از شما تحویل می‌گیرد. اما اصل چک و اصل گردش حساب باید به مامور ارسال لندو تحویل داده شود.

 • دریافت اعتبار

  پس از تایید چک توسط بانک آینده، کارشناسان لندو برای پرداخت قسط اول با شما تماس می‌گیرند و بعد از 48 ساعت، کد اعتبار به پروفایل کاربری شما ارسال خواهد شد. لطفا توجه داشته باشید که برای پرداخت قسط اول باید منتظر تماس کارشناسان ما بمانید و به هیچ عنوان قبل از تماس کارشناسان لندو، قسط اول را پرداخت نکنید.


سوالات متداول درباره چک

 • آیا برای ضمانت حتما باید چک ارائه کنم؟

  پاسخ: خیر. امکان ارائه سفته نیز وجود دارد اما ضمانت با چک مزایای بیشتری در مقایسه با ضمانت با سفته دارد.

 • آیا چک حتما باید به نام خودم باشد؟

  پاسخ: اگر چک به نام شخص دیگری است، در زمان امضای قرارداد و تحویل چک شخص باید حضور داشته باشد.

 • روند بررسی سوابق بانکی و تایید چک چگونه است؟

  پاسخ: اگر در سیستم بانکی کشور سابقه چک برگشتی و اقساط معوق داشته باشید، درخواست شما تایید نخواهد شد و لندو مسئولیتی در قبال این درخواست ندارد.

 • آیا امکان ارائه چک برای ضمانت از همه نقاط کشور وجود دارد؟

  پاسخ: امکان ارائه چک و سفته از تمام مناطق تحت پوشش لندو برای شما وجود دارد.

 • آیا پس از اتمام اقساط چک را به من برمی‌گردانید؟

  پاسخ: بله. پس از اتمام اقساط می‌توانید برای دریافت چک اقدام کنید.

 • آیا پس از تحویل دادن چک، رسید دریافت می‌کنم؟

  پاسخ: بله. پس از تحویل چک به مامور ارسال لندو، به شما رسید داده می‌شود. پس از تسویه کامل نیز چک را به شما بازگردانده و رسید را تحویل می‌گیریم.

 • دستورالعمل نوشتن چک (تاریخ، مبلغ و …) چگونه است؟

  پاسخ: مبلغ چک توسط کارشناسان اعتبارسنجی لندو اعلام می‌شود. همچنین چک باید بدون تاریخ، بدون پشت‌نویسی و بدون خط خوردگی باشد و نباید عبارت ضمانت در وجه تامین کننده‌مالی در آن ذکر شده باشد.