جلوگیری از جذب سپرده

  • ایران‌رنتر یک پلتفرم دو سویه است. این دو سویه بودن به این معنی است که سرمایه‌گذاران با تأمین سرمایه برای درخواست خریداران اقساطی در ایران‌رنتر سرمایه‌گذاری می‌کنند و خریداران نیز با استفاده از کارت اعتباری خرید تأمین سرمایه شده می‌توانند از فروشگاه های آنلاین به خرید اقساطی کالا، بلیط هواپیما و قطار و رزرو اقساطی تور و هتل و بسیاری خدمات دیگر بپردازند.
  • طبق قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هیچ نهاد، شرکت یا مؤسسه مالی اجازه جذب سپرده عمومی را ندارد. با توجه به آنکه بخشی از پلتفرم ایران‌رنتر مربوط به سرمایه‌گذاری است ممکن بود برای برخی این شبه به وجود بیاید که ایران‌رنتر به جذب سپرده عمومی می‌پردازد.
  • به همین دلیل و برای ارتباط مستقیم سرمایه‌گذاران و خریداران اقساطی با استفاده از سرویس تسهیم، سرمایه تأمین شده توسط سرمایه‌گذاران مستقیماً به حساب فروشگاه‌های آنلاین کارت‌های اعتباری خرید واریز شده و به حساب ایران‌رنتر واریز نمی‌شود.
  • برای مثال، اگر سرمایه‌گذاری یک کارت اعتباری خرید 5 میلیون تومانی دیجی‌کالا و یک کارت اعتباری خرید 3 میلیون تومانی سفرمی را تأمین سرمایه ‌کند، با استفاده از سرویس تسهیم مستقیماً 5 میلیون تومان به حساب سایت دیجی‌کالا و 3 میلیون تومان به حساب سایت سفرمی واریز خواهد شد.
  • استفاده از سرویس تسهیم باعث شده است که سرمایه‌گذاران مطمئن شوند که از سرمایه آن‌ها در جهت خرید کالا استفاده می‌شود.