آموزش خرید سفته الکترونیکی

تنها ضمانتی که لندو در زمان ارائه وام از شما دریافت می‌کند، سفته است و سفته‌ای که لندو از شما می‌خواهد، سفته الکترونیکی است. این سفته را باید به‌صورت کاملا آنلاین و از طریق «سامانه سفته و برات الکترونیکی بانک آینده» بخرید و بعد آن را با امضای الکترونیکی خود امضا کنید.

راستی حواستان باشد که برای خرید سفته الکترونیکی از سامانه بانک آینده، باید حتما در این بانک حساب داشته باشید و کد ملی و شماره موبایل شما در بانک آینده ثبت شده باشد. در ویدئوی زیر مراحل خرید سفته الکترونیکی را به شکل ساده برایتان توضیح داده‌ایم. در همین صفحه هم می‌توانید مراحل استفاده از سامانه و خرید سفته را به‌‌طور کامل ببینید.

مراحل خرید سفته الکترونیکی

1
ثبت‌نام در سامانه
سفته الکترونیکی
2
ورود به سامانه و
ثبت درخواست
3
ثبت سفته
4
پرداخت هزینه
سفته‌
5
امضای سفته
6
بارگذاری سفته‌ در
حساب کاربری
1. ثبت‌نام در سامانه سفته الکترونیکی

اول باید گزینه «ثبت‌نام» را انتخاب کنید و شماره موبایل خود را وارد کنید. بعد کد امنیتی که به موبایلتان ارسال می‌شود را وارد کنید. حالا باید با وارد کردن مشخصات خود و تعیین رمز عبور، ثبت‌نامتان را در این سامانه انجام دهید.

نکــــته مهـــــم
۱. در این صفحه نیازی به وارد کردن «کد ثنا» نیست و این قسمت باید خالی باشد.
۲. شما می‌توانید مبلغ سفته را از روی جدول زیر و براساس مبلغ وام خود مشاهده کنید. مثلا برای دریافت وام ۱۲ میلیونی، باید در این سامانه سفته‌ای به مبلغ ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ثبت کنید.
2. ورود به سامانه و ثبت درخواست

بعد از اینکه ثبت‌نامتان با موفقیت انجام شد، با استفاده از کد ملی و رمز عبور وارد سامانه شوید؛ گزینه «درخواست سفته» را انتخاب کنید و بعد هم گزینه «درخواست سفته جدید».

3. ثبت سفته

در این مرحله باید اطلاعات لازم را وارد کنید. «صادر کننده سفته» شما هستید و باید اطلاعات مختلفی مثل نام، شماره موبایل، آدرس، کد پستی، شماره حساب و ... مربوط به خود را وارد کنید. «گیرنده سفته» هم بانک آینده است. شما باید سفته‌ای با اطلاعات بانک آینده را در سامانه ثبت‌نام کنید و بعد گزینه «درخواست» را انتخاب کنید تا درخواست شما برای خرید سفته بانک آینده ثبت شود.

اطلاعاتی که باید در سفته بانک آینده وارد کنید:
۱. نوع شخص گیرنده سفته: حقوقی
۲. شناسه ملی گیرنده سفته: 10320894878
۳. شماره همراه گیرنده سفته: 09125678813
۴. نام کامل گیرنده سفته: شرکت سهامی عام بانک آینده
۵. شماره حساب: 0101134187003
۶. محل اقامت گیرنده سفته: تهران، بزرگراه مدرس جنوب به شمال، تقاطع نلسون ماندلا، ابتدای خیابان بیدار، شماره‌­ی یک (برج آینده)
۷. کدپستی گیرنده: 1964913153
۸. مبلغ: مبلغ سفته را از روی جدول مبالغ سفته و بر اساس مبلغ وام خود وارد کنید.
۹. تاریخ سررسید: عندالمطالبه
۱۰. توضیحات: در این بخش باید موارد زیر را وارد کنید
شماره تسهیلات (همان شماره‌ای که در پیامک لندو به شما اعلام شده است. در صورت عدم دریافت این پیامک، لطفا با پشتیبانی لندو تماس بگیرید.) مبلغ وام (همان مبلغ وامی که به لندو درخواست داده‌اید را به ریال و به عدد وارد کنید) برج الهیه شعبه 7000
یک مثال برای وارد کردن اطلاعات در بخش توضیحات:
شماره تسهیلات: ۶۸۰۰۱۲۸۹۹۳۰۰۳ / مبلغ تسهیلات: ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال / برج الهیه شعبه ۷۰۰۰
نکــــته مهـــــم
۱. در این صفحه نیازی به وارد کردن «کد ثنا» نیست و این قسمت باید خالی باشد.
۲. شما می‌توانید مبلغ سفته را از روی جدول زیر و براساس مبلغ وام خود مشاهده کنید. مثلا برای دریافت وام ۱۲ میلیونی، باید در این سامانه سفته‌ای به مبلغ ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ثبت کنید.
4. پرداخت هزینه سفته

بعد از ثبت سفته‌ باید هزینه خرید آن را از طریق درگاه اینترنتی بانک واریز کنید.

5.امضای سفته‌

در این مرحله باید سفته‌ را باید به‌صورت آنلاین و با امضای الکترونیکی امضا کنید.
امضای الکترونیکی را باید از طریق نرم‌افزار «آینده‌ساین» ثبت کنید. اگر هنوز امضای الکترونیکی خود را نگرفته‌اید، آموزش کامل آن را در این صفحه بخوانید.
برای امضای سفته‌، باید گزینه «امضا» را انتخاب و بعد گواهی امضای دیجیتال خود را انتخاب کنید. حالا باید رمز کاربری که برای نرم‌افزار آينده‌ساین تعیین کرده بودید را وارد کنید. به این صورت امضای الکترونیکی شما روی سفته‌ای که خریداری کرده‌اید ثبت می‌شود.

نکــــته مهـــــم
در این مرحله، حتما باید رمز کاربری نرم‌افزار «آینده‌ساین» را به درستی وارد کنید (رمز کاربری همان رمزی است که در ابتدا در نرم‌افزار آینده‌ساین تعیین کرده بودید و فقط شامل اعداد بود)؛ چون اگر این رمز را دو بار اشتباه وارد کنید، رمز شما مسدود می‌شود و باید برای رفع انسداد آن، این مراحل را انجام دهید:
وارد نرم‌افزار آینده‌ساین شوید و با انتخاب گزینه‌ای که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد، وارد منوی نرم‌افزار شوید. سپس گزینه «مدیریت رمزها» را انتخاب کنید و در مرحله بعدی هم گزینه «رفع انسداد رمز کاربری». در این بخش رمز مدیریتی (یعنی همان رمزی که شامل اعداد، حروف و کاراکترهای خاص بود) و همچنین رمز کاربری جدید خود را وارد کنید و گزینه «رفع انسداد» را انتخاب کنید. حالا می‌توانید دوباره به سامانه سفته برگردید و با ورود رمز کاربری جدید،‌ امضای خود را روی سفته‌ ثبت کنید.
6. بارگذاری سفته‌ها در حساب کاربری‌

بعد از خرید و امضای سفته الکترونیکی، ابتدا باید فایل پی‌دی‌اف سفته را از سامانه سفته الکترونیکی دانلود کنید.

نکــــته مهـــــم
در سامانه سفته الکترونیکی، وارد سفته‌ خود که می‌شوید، دو فایل می‌بینید. فایل اول، سفته امضا‌شده‌ است ولی روی فایل دوم امضایی وجود ندارد. در این مرحله حتما حواستان باشد که فایل امضا‌شده را دانلود و سپس بارگذاری کنید.

بعد از دانلود سفته امضا‌شده، وارد حساب کاربری خود در سایت لندو و بخش «بارگذاری سفته» شوید و بعد از آن سفته خود را بارگذاری کنید.

کارشناسان ما سفته‌ شما را بررسی می‌کنند و در صورت تأیید، درخواستتان وارد مرحله امضای قرارداد خواهد شد.