فردا را امروز تجربه کن!

 • لندو در سال ۱۳۹۴ با نام ایران‌رنتر و با همکاری سه هم‌بنیانگذار تاسیس شد و در ابتدا به عنوان یک استارتاپ در زمینه اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاه فعالیت می‌کرد.
 • بعد از استقبال مشتریان و با جذب اولین راند سرمایه از شرکت سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ، در شهریور ۱۳۹۵ در حالی که یک تیم ۲۰ نفره بودیم، علاوه بر اجاره وسایل و تجهیزات رویدادها و نمایشگاه‌ها، امکان اجاره وسایل دیگری همچون وسایل سفر، کودک، ورزشی و دیجیتال را نیز فراهم کردیم.
 • در بهمن ۱۳۹۵ دومین راند سرمایه را دوباره از شرکت سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ جذب کرده و به معرفی مدل اجاره با امکان مالکیت پرداختیم. در این مدل مشتریان می‌توانستند با پرداخت اجاره ماهانه از وسیله مورد نظر استفاده کرده و در صورت عدم نیاز، آن را به ایران‌رنتر (لندو) بازگردانند و یا پس از پرداخت ۱۲ ماه اجاره، مالک وسایل کاملا نو شوند.
 • در خرداد ۱۳۹۶ یک فرصت جذاب برای سرمایه‌گذاری را معرفی کردیم. در این روش سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی به مدل کسب‌وکار اضافه شدند که می‌توانستند برای خرید وسایل به منظور اجاره با امکان مالکیت توسط مشتریان، یک سرمایه‌گذاری هوشمند انجام دهند. با معرفی این مدل سرمایه‌گذاری که مختص لندو بود و همچنین با رشد چشمگیر آن توانستیم در بهمن ۱۳۹۶ و در حالی که ۴۰ نفر در این مجموعه مشغول فعالیت بودند، سومین راند سرمایه مشترک را از شرکت‌های سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان و بنیاد برکت جذب کنیم.
 • برگی دیگر
  با روند رو ‌به‌ رشدی که در این چند سال داشتیم و با وجود تقاضاهای روزافزون برای خرید اقساطی، تصمیم گرفتیم خدمات ارائه شده توسط ایران‌رنتر را به دو دسته تقسیم کرده و برای هر کدام یک سایت مجزا داشته باشیم. از این رو، خدمت اجاره وسایل را در سایت دیگری با نام نوین‌‌رنتر ارائه داده و با تغییر مدل اجاره با امکان مالکیت به مدل خرید اقساطی، این برند را به اولین پلتفرم فروش اقساطی در ایران تبدیل کردیم.
  با رویکرد جدید همچنان سرمایه‌گذاران برای فروش اقساطی در ایران‌رنتر سرمایه‌گذاری کرده و مشتریان نیز می‌توانستند از خرید اقساطی کاملا آنلاین (بدون الزام ارائه چک و ضامن) بهره‌مند شوند.
 • ایده کارت اعتباری خرید
  با توجه به استقبال گسترده از خرید اقساطی وسایل و درخواست خرید اقساطی از دیگر حوزه‌ها مانند بلیط قطار، هواپیما، خدمات و ... در پاییز ۹۷ ایده «کارت اعتباری خرید» را به منظور بالا بردن کیفیت خدمات با همکاری سایت‌های فروش آنلاین اجرا کردیم. مشتریان علاوه بر خرید اقساطی وسایل، با تهیه کارت اعتباری خرید می‌توانستند از دیگر فروشگاه‌های آنلاین نیز به صورت اقساطی خرید کرده و اقساط را ماهانه در لندو پرداخت کنند.
 • بازخرید سهام لندو
  با رشد صعودی ایران‌رنتر (لندو) در این مدت، در بهمن ۹۷ تیم کارآفرینی موفق به خرید سهام سرمایه‌گذاران شد و در آن برهه 100% از سهام شرکت را در اختیار گرفت.
 • خداحافظ فروش اقساطی کالا!
  با آغاز سال ۹۸ تیم لندو به ۶۰ نفر رسیده است. استقبال خریداران از ایده «کارت اعتباری خرید» باعث شد  تصمیم بگیریم با افزایش تمرکز بر این ایده و حذف کالا از پلتفرم، تنوع بیشتری در فروش اقساطی کالاها و خدمات داشته باشیم. از این رو، با ایجاد ارتباط بیشتر با شرکای استراتژیک خود توانستیم نقش به‌سزایی در افزایش فروش کسب و کارهای آنلاین داشته باشیم و قدمی هر چند کوچک در راستای حمایت از اقتصاد ملی برداریم.
 • بزرگ‌ترین سرمایه‌‌گذاری فینتک ایران؛ سرمایه‌گذاری ارتباط فردا در لندو
  در اسفند ۱۳۹۸، بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ حوزه فینتک ایران اتفاق افتاد. در این همکاری، شرکت فینووا، نهاد سرمایه‌گذاری شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا روی لندو سرمایه گذاری کرده و در قبال تزریق سرمایه، بخشی از سهام لندو را در اختیار گرفت. شرح این سرمایه گذاری را می‌توانید از اینجا بخوانید.
 • انتشار اولین گزارش تحلیلی فروشگاه‌های لندو در سال 98
  در آخرین روزهای ۱۳۹۸، لندو اولین گزارش فروشگاه‌های خود را منتشر کرد و در این گزارش برترین فروشگاه‌های آنلاین لندو از بین بیش از ۵۰۰ فروشگاه معرفی شدند.
  در سال ۱۳۹۸ هر فروشگاه فعال (دارای حداقل یک فروش در ماه) به طور میانگین در لندو ۶۴ میلیون تومان فروش (کالا یا خدمات) داشته است. همچنین در همین سال، شش فروشگاه از طریق ایران‌رنتر فروش بیش از یک میلیارد تومان را تجربه کرده‌اند.
  در این گزارش تحلیل‌های دیگری نظیر محبوب‌ترین فروشگاه‌ها، درصد رشد تعداد فروشگاه‌ها و رتبه فروشگاه‌ها براساس میزان فروش و تحلیل‌های متنوع دیگری وجود دارد که از اینجا قابل دریافت است.
 • بازآفرینی برند لندو
  در سال ۱۳۹۹ لندو ۱۰۰ عضو در خانواده خود دارد. در تاریخ یکم اردیبهشت ۹۹ و همزمان با پنجمین سالگرد تولد این برند، عناصر برند ایران‌رنتر از جمله نام و نشان تجاری و هویت بصری آن به لندو تغییر کرد. به این ترتیب از این تاریخ به بعد ایران‌رنتر با نام لندو (Lendo) به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این نام از واژه انگلیسی Lend به معنای قرض دادن و اعطای اعتبار گرفته شده، همچنین لندو نام یک شیرینی محلی از دیار سیستان و بلوچستان هم هست. شرح این ری‌برندینگ را از اینجا ببینید.
  لندو به عنوان پیشتاز و رهبر بازار وام‌دهی مدرن ایران در حال ساخت اکوسیستمی از خدمات متنوع در صنعت لندتک (استفاده از فناوری در حوزه تسهیلات) است.
 • چشم‌انداز آینده
  چشم انداز لندو، تحول در نظام اعتباری است. با توجه به فرصت‌های موجود در صنعت تسهیلات در کشور، ما در لندو تلاش داریم با ایجاد تحول در این صنعت و بهبود فرایند ارائه وام، قدم‌های مثبتی در این مسیر برداشته و این صنعت را به دیگر حوزه‌های خدمات آنلاین گسترش دهیم. امید که بتوانیم… ماموریت لندو فراهم آوردن امکان سریع‌تر و آسان‌تر دریافت وام و خرید اقساطی‌ برای هم‌وطنانمان است. فردا رو امروز تجربه کن…
 • تیمچه فروشگاه اختصاصی لندو
  در سال ششم فعالیت لندو خواستیم کاری بزرگ‌تر کنیم و قدمی جدید برداریم. آستین‌ها را بالا زدیم و مجموعه‌ای از ده‌ها‌ هزار کالا را در «تیمچه» گرد هم آوردیم و با نام تجاری «نوین تجارت مجازی آریا» و شماره ثبت ۵۳۸۹۶۵ کار را شروع کردیم. حالا دست در دست فروشندگانی از سراسر کشور، برای هر سلیقه و بودجه‌‌ای کالاهای متنوعی عرضه کرده‌ایم؛ از کالاهای دیجیتال و لوازم خانگی گرفته تا گروه کالاهای آرایشی و بهداشتی و حتی کالاهای سوپرمارکتی. شرکت «تجارت الکترونیکی ارتباط فردا» سهام‌دار و سرمایه‌گذار هر دو مجموعه لندو و تیمچه است و ما تصمیم داریم در ادامه این مسیر، قدم‌های محکم‌تری برداریم.