وام زنان خانه دار 1403 / شرایط، مدارک و مراحل دریافت وام

وام زنان خانه دار 1403 / شرایط، مدارک و مراحل دریافت وام
تاریخ انتشار: - مطالعه: 15 دقیقه
فهرست محتوا

زنان تقریباً نصف جمعیت جامعه امروز ما را تشکیل داده‌اند. بخش قابل توجهی از این جمعیت، خانه‌دار هستند و عمر خود را صرف پرورش فرزندان و رسیدگی به امور خانه می‌کنند. دغدغه‌های مالی برای زنان خانه‌دار هم وجود دارد و مشکلات اقتصادی خانواده ذهن بسیاری از آن‌ها را مشغول کرده است. یکی از راهکارهای کم‌رنگ شدن مشکلات مالی و معیشتی، استفاده از وام‌ زنان خانه دار بانکی است.

وام زنان خانه دار 1403/ شرایط، مدارک و مراحل دریافت وام

جالب است بدانید که تسهیلات بانکی فقط مختص افراد شاغل و درآمدزا نیست و زنان خانه‌دار هم می‌توانند برای رفع دغدغه‌های مالی، از وام‌های بانکی استفاده کنند. به همین منظور بعضی از بانک‌های کشور، تسهیلاتی با عنوان وام زنان خانه دار را ارائه می‌کنند که در این مطلب از مجله لندو می‌خواهیم در مورد آن‌ها صحبت کنیم.

شرایط دریافت وام زنان خانه دار از بانک چیست؟

شرایط دریافت وام‌ زنان خانه دار ، به بانکی که انتخاب می‌کنند بستگی دارد و شرایط هر بانک می‌تواند با دیگری متفاوت باشد. حتی طرح و عنوان این وام‌ها هم ممکن است در هر بانک متفاوت باشد. در بعضی از بانک‌ها لازم است که یک یا دو ضامن معتبر معرفی کنید.

در بعضی دیگر هم شرط داشتن حساب بلندمدت اجباری است. بنابراین پیش از اقدام برای درخواست وام‌ زنان خانه دار ، از شرایط همه بانک‌های وام‌دهنده مطلع شوید تا در زمانتان صرفه‌جویی کنید. در ادامه به تعدادی از بانک‌های کشور اشاره خواهیم کرد که برای دریافت وام زنان خانه دار می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید.

طرح بانوی ایرانی در بانک کشاورزی جهت اخذ وام زنان خانه دار

طرح بانوی ایرانی از تسهیلات بانک کشاورزی برای همه زنان خانه‌دار شهری و روستایی است. زنان ایرانی با افتتاح حساب سپرده‌گذاری در بانک کشاورزی می‌توانند از این بانک وام دریافت کنند و بین 6 تا 12 ماه آن را بازگردانند.

این طرح با هدف رونق فعالیت‌های اقتصادی زنان و کمک به کم‌رنگ شدن فقر در میان زنان ارائه شده است. هر خانم اگر حداقل یک ماه از حساب سپرده‌گذاری‌اش در بانک کشاورزی گذشته باشد، می‌تواند برای دریافت وام زنان خانه دار از این بانک اقدام کند.

هر خانم با حساب سپرده یک ماهه می‌تواند به میزان 50 درصد مبلغ حساب خود، وامی با سود 18 درصد از بانک کشاورزی دریافت و آن را طی اقساط 6 ماهه تسویه کند. در صورتی که 4 ماه از افتتاح حساب شما در این بانک گذشته باشد، می‌توانید علاوه بر 50 درصد، به میزان 70 یا 85 درصد از مبلغ سپرده خود درخواست وام زنان خانه دار دهید.

هر خانم با سپرده 4 ماهه، اگر برای وام زنان خانه دار  به ارزش 50 درصد از مبلغ حساب خود اقدام کند، می‌تواند طی اقساط 24 ماهه با سود 14 درصد آن را به بانک برگرداند. اگر 70 درصد تقاضا دهد، می‌تواند با همان سود 14 درصد مبلغ وام را برگرداند، اما مدت زمان بازپرداخت آن 12 ماه خواهد بود. برای متقاضیان وام 85 درصد از مبلغ حساب سپرده، سود 15 درصد و اقساط 12 ماهه در نظر گرفته شده است.

وام زنان خانه دار بانک کشاورزی

نکته: اگر قصد شما از دریافت وام بانکی، مشارکت در یک فعالیت اقتصادی پرسود است، می‌توانید وارد بازار سرمایه‌گذاری شوید. اگر مقاله سرمایه گذاری در بورس را در مجله لندو بخوانید، از گام اول بازار بورس بیشتر از قبل خواهید دانست. برای شرکت در بورس می‌توانید در دوره‌های آموزشی مخصوص این بازار شرکت کنید یا پول خود را به افراد خبره در صندوق‌های سرمایه معتبر بسپارید.

وام زنان خانه دار از بانک دی با طرح ویژه بانوان

وام زنان خانه دار در بانک دی هم ارائه می‌شود. البته این وام فوری تنها مختص زنان خانه‌دار نیست و خانم‌های شاغل هم می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند. از مزایای دریافت وام طرح ویژه بانوان در بانک دی، می‌توان به ارائه خدمات بیمه‌ای اشاره کرد.

بیمه بدنه خودرو، شخص ثالث و آتش‌سوزی منزل مسکونی را می‌توانید با تخفیف تهیه کنید و هزینه آن را به صورت اقساط بپردازید. همچنین از دیگر مزایای این وام زنان خانه دار ، واگذاری امتیاز آن به فرزندان یا همسر است.

برای دریافت وام زنان خانه دار ، لازم است که حتماً حساب پس‌انداز قرض‌الحسنه در بانک دی باز کنید و حداقل 2 میلیون تومان به این حساب منتقل کنید. سقف این وام 50 میلیون تومان است و بعد از گذشت 3 ماه از زمان سپرده‌گذاری در حساب، می‌توانید آن را دریافت کنید.

سود بازپرداخت وام فوری بانک دی 18 درصد محاسبه شده است و طی اقساط 36 ماهه باید آن را تسویه کنید. اگر مبلغ درخواستی شما حداکثر 20 میلیون تومان است، تنها به یک ضامن نیاز خواهید داشت. اما برای دریافت وام 50 میلیونی، باید 2 ضامن به بانک معرفی کنید. در نهایت این وام به صورت کارت اعتباری به وام‌گیرنده ارائه خواهد شد.

اگر معرفی ضامن رسمی برایتان پرچالش است و حداکثر به 20 میلیون تومان نیاز دارید، یک وام راحت‌تر برایتان سراغ داریم. اگر وارد صفحه وام بدون ضامن در سایت لندو شوید، می‌توانید تا سقف 20 میلیون تومان از این سامانه وام دریافت کنید.

این وام با همکاری بانک آینده داده می‌شود و برای دریافت آن به ضامن، چک و پیش‌پرداخت نیازی نیست. در واقع ارائه سفته برای ضمانت کافیست. از مزیت‌های این وام می‌توان به آنلاین بودن تمام مراحل آن، از افتتاح حساب تا دریافت اعتبار اشاره کرد.

وام لندو تنها مخصوص زنان نیست و آقایان هم می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. این وام به صورت اعتبار خرید کالا ارائه می‌شود و بعد از دریافت این اعتبار می‌توانید از صدها فروشگاه معتبر آنلاین خرید کنید.

وام زنان خانه دار طرح یاس بانک سینا

بانک سینا در طرح یاس تسهیلات ویژه‌ای در اختیار بانوان قرار می‌دهد. برای دریافت وام زنان خانه دار بانک سینا نیازی به سپرده‌گذاری نیست و تنها افتتاح حساب کفایت می‌کند. این وام مخصوص خرید کالا است و به صورت کارت اعتباری ارائه می‌شود.

با این کارت می‌توانید کالای مورد نظرتان را از فروشگاه‌های طرف قرارداد بانک سینا تهیه کنید. یادتان باشد که از زمان صدور کارت تنها یک ماه برای خرید کالا فرصت دارید و بعد از آن کارت منقضی خواهد شد.

اگر خانم متقاضی وام زنان خانه دار طرح یاس، خانه‌دار باشد تا سقف 10 میلیون تومان و اگر شاغل باشد تا سقف 20 میلیون تومان می‌تواند از بانک سینا وام دریافت کند. متقاضی باید حداکثر در طی 36 قسط ماهانه مبلغ این وام زنان خانه دار  را با سود 18 درصد به بانک بازگرداند.

برای دریافت وام 10 و 15 میلیون تومانی از بانک سینا به یک ضامن رسمی با نامه کسر از حقوق نیاز دارید. اما وام 20 میلیون تومانی بانک سینا به شرط معرفی دو ضامن رسمی با نامه کسر از حقوق به خانم‌های شاغل ارائه خواهد شد.

نکته: اگر وارد صفحه وام خرید جهیزیه در مجله لندو شوید، می‌توانید در مورد چگونگی دریافت وام برای خرید کالاهای ضروری شروع زندگی اطلاعات خوبی کسب کنید. به‌عنوان مثال برای خرید بسیاری کالاها می‌توانید تا سقف 20 میلیون تومان از لندو وام دریافت کنید. برای دریافت این وام 20 میلیون تومانی به چک و معرفی ضامن نیازی نیست و ارائه سفته کفایت می‌کند. وام لندو به صورت اعتبار خرید کالا از صدها فروشگاه معتبر آنلاین ارائه می‌شود و در بازپرداخت آن قانون جریمه دیرکرد تعریف نشده است.

طرح اندوخته بانوان در بانک مهر ایران برای وام زنان خانه دار

وام زنان خانه دار در بانک مهر ایران با عنوان طرح اندوخته بانوان ارائه می‌شود. برای دریافت این وام بانوان باید در بانک حساب داشته باشند و مبلغی را به صورت ماهانه واریز کنند. البته پدر یا همسر خانم هم می‌تواند برای افتتاح حساب و واریز مبلغ ماهیانه اقدام کنند.

اگر مبلغ ماهیانه پشت سرهم واریز شود، خانم‌ها بعد از گذشت 4 ماه می‌توانند برای دریافت وام اقدام کنند. میزان واریزی ماهانه هم باید حداقل 400 هزار تومان باشد. در این مرحله مشتری می‌تواند برای دریافت وام 5 میلیونی با بازپرداخت 24 ماهه اقدام کند.

بعد از تسویه این مبلغ، در صورت استمرار واریز مبلغ ماهیانه، متقاضی می‌تواند از تسهیلات دوم طرح اندوخته استفاده و وام 18 میلیون تومانی با بازپرداخت 24 ماهه دریافت کند. بعد از تسویه این مبلغ، در صورتی که وام‌گیرنده در هر ماه علاوه بر قسط ماهانه، میزان 200 هزار تومان هم به حساب خود واریز کرده باشد، می‌تواند برای وام 36 میلیونی درخواست دهد.

این وام باید در اقساط 36 ماهه تسویه شود. با همین روند با گذشت 36 ماه، متقاضی مجدد می‌تواند وام 50 میلیونی با اقساط 36 ماهه از بانک بگیرد.

یک نکته مهم: مبلغ واریز ماهیانه در 4 ماه اول باید 400 هزار تومان باشد. اما از ماه پنجم می‌توانید این مبلغ را به 200 هزار تومان کاهش دهید. یعنی میزان مبلغ پرداختی شما در هر ماه با جمع مبلغ قسط ماهانه وام درخواستی و 200 هزار تومان وایز مستمر ماهانه برابری می‌کند.

یادتان باشد: وام طرح اندوخته بانک مهر ایران در 5 مرحله با مبالغ متفاوت ارائه می‌شود. اگر بعد از دریافت وام در هر مرحله، تمایلی به دریافت وام مرحله بعد نداشتید، می‌توانید پس از تسویه وام قبلی یا بعد از گذشت یک‌سوم از میزان بازپرداخت آن، تمام مبلغی که به صورت مستمر در هر ماه واریز می‌کردید را از حساب خود برداشت کنید.

یادتان باشد: وام طرح اندوخته بانک مهر ایران در 5 مرحله با مبالغ متفاوت ارائه می‌شود. اگر بعد از دریافت وام در هر مرحله، تمایلی به دریافت وام مرحله بعد نداشتید، می‌توانید پس از تسویه وام قبلی یا بعد از گذشت یک‌سوم از میزان بازپرداخت آن، تمام مبلغی که به صورت مستمر در هر ماه واریز می‌کردید را از حساب خود برداشت کنید.

تسهیلات بانک مهر ایران

وام بانک کارگشایی با وثیقه‌های طلایی

بانک کارگشایی با اجرای یک طرح جالب، در فهرست بانک‌های ارائه‌دهنده وام زنان خانه دار قرار گرفته است. با وثیقه گذاشتن طلا در این بانک می‌توانید بدون معرفی ضامن از 2 تا 20 میلیون تومان وام فوری دریافت کنید.

ضمانت وام 2 میلیون تومانی 30 گرم طلا و وام جعاله 20 میلیون تومانی 100 گرم طلا است. تاریخ بازپرداخت کل مبلغ وام، یک سال بعد از دریافت وام است و نیازی به پرداخت اقساط ماهیانه نیست. البته اگر سر موعد یک‌ساله مبلغ وام را تسویه نکنید، به ازای هر ماه مبلغ مشخصی به‌عنوان جریمه دیرکرد برای شما ثبت خواهد شد.

وام قرض‌الحسنه 2 میلیون تومانی این بانک با سود 4 درصد ارائه می‌شود، اما سود وام جعاله 20 میلیون تومانی آن 20 درصد است.

نکته: طلای گرو گذاشته‌شده باید طلای تزئینی باشد و بانک هرگز سکه طلا را به‌عنوان ضمانت قبول نخواهد کرد.

طرح پرنیان بانک ملت

طرح پرنیان بانک ملت یکی دیگر از وام‌های مخصوص خانم‌ها است. زنان خانه‌دار یا شاغل باید در بانک ملت سپرده‌گذاری کنند تا بتوانند به میزان 70 درصد از مبلغ سپرده خود را از بانک وام بگیرند. حداقل سپرده گذاری 10 میلیون تومان است و حداکثر مبلغ وام با توجه به میزان سپرده 50 میلیون تومان خواهد بود.

توجه: در حال حاضر وام طرح پرنیان بانک ملت ارائه نمی‌شود. در صورت اجرای مجدد این طرح، حتماً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وام زنان خانه دار بانک رسالت

تا این جا با بخشی از وام زنان خانه دار (انواع بانک ها) آشنا شدید. یکی از دیگر از بانک‌هایی که برای بانوان خانه‌دار طرح وام زنان خانه دار اجرایی کرده است، بانک رسالت است. وامی که بانک قرض‌الحسنه رسالت به زنان خانه‌دار اعطا می‌کند، تا سقف 200 میلیون تومان است.

کارمزد این وام 2 درصد بوده و مدت زمان بازگشت وام، حداقل 12 و حداکثر 60 ماه می‌تواند باشد. افرادی که متقاضی وام زنان خانه دار بانک رسالت هستند، به دو دسته تقسیم می‌شوند و هر دسته مراحل متفاوتی را برای دریافت وام طی خواهند کرد:

حالت اول؛ فرد دارای سپرده

اگر زنانی متقاضی وام، در بانک رسالت حساب داشته باشند، بعد از بررسی حساب و تسهیلاتی که می‌توانند دریافت کنند، در نوبت دریافت وام زنان خانه دار قرار می‌گیرند.

حالت دوم؛ فرد بدون سپرده

اگر فرد متقاضی وام زنان خانه دار بانک رسالت، در این بانک حساب نداشته باشد، ابتدا باید برای افتتاح حساب اقدام کند. افتتاح حساب در بانک رسالت هم بصورت حضوری امکان‌پذیر است هم بصورت آنلاین. پس از آنکه فرد متقاضی، افتتاح حساب خود را انجام داد، نوبت به اعتبارسنجی می‌رسد. باید به سامانه‌ی مرآت مراجعه کرده و مرحله‌ی اعتبار سنجی خود را تکمیل کند. 

در مرحله‌ی بعد، برآورد تسهیلات انجام می‌شود و بعد از تکمیل این مرحله‌، متقاضی می‌تواند برای دریافت وام اقدام کند.

دریافت وام معمولا با چالش‌هایی همراه است. فراهم کردن ضامن معتبر بانکی خود یکی از موانع بزرگی است که جلوی وام گرفتن بسیاری از زنان خانه‌دار مشمول طرح‌های بانکی را می‌گیرد.

یکی از انواع وام‌هایی که می‌تواند به کسانی که ضامن ندارند کمک کند و چالش آن‌ها را حل کند، طرح وام‌های آنلاین بدون ضامن است. زنان خانه‌داری که ضامن ندارند، می‌توانند از طرح پرداخت وام بدون ضامن لندو کمک بهره ببرند.

برای دریافت وام از لندو نیز هم می‌توانند بصورت آنلاین اقدام کنند و هم بصورت حضوری به دفتر این مجموعه مراجعه کنند.

نگران چک نباشید

در صورتی که قصد دارید وام برای خرید اقساطی کالا دریافت کنید، ما یک پیشنهاد دیگر هم برای شما داریم. اگر وارد صفحه خرید اقساطی در لندو شوید، می‌توانید بدون معرفی ضامن و ارائه چک تا سقف 20 میلیون تومان وام خرید کالا دریافت کنید.

وام خرید کالا در لندو با همکاری بانک آینده داده می‌شود و باید در زمان درخواست وام یک حساب در این بانک باز کنید، اما نیازی به سپرده‌گذاری نیست. برای دریافت این وام ارائه سفته به‌عنوان ضمانت کافیست.

 حذف شرط ارائه چک ضمانت یکی از مزیت‌های وام لندو است. این مزیت به‌طور خاص برای خانم‌ها خانه‌دار بسیار کارآمد خواهد بود. چون معمولاً ارائه چک یکی از پرچالش‌ترین مراحل درخواست وام است و بسیاری از افراد از جمله خانم‌های خانه‌دار شرایط فراهم کردن برگه چک ضمانت را ندارند.

بنابراین جایگزین شدن سفته به‌جای چک در مراحل دریافت وام، یک ویژگی قابل توجه برای خانم‌های متقاضی محسوب می‌شود.

برای آینده خود سرمایه‌گذاری کنید

یک بانوی موفق باید در بازارهای سرمایه‌گذاری شرکت کند تا در آینده برای تأمین نیازهای مالی خود مشکلی نداشته باشد. بسیاری از بانک‌ها علاوه بر زنان شاغل به خانم‌های خانه‌دار هم وام می‌دهند تا آن‌ها هم بتوانند از مزیت‌های سپرده‌گذاری مالی بهره‌مند شوند.

اما همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم علاوه بر وام، مشارکت در بورس یکی از راه‌های پرسود برای افزایش سرمایه است. اگر مقاله سهام عدالت در مجله لندو را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که این سهام هم نوعی سرمایه‌گذاری در بورس محسوب می‌شود و برای شروع مشارکت در بازار بورس، آشنایی با چندوچون این سهام برایتان مفید خواهد بود.

اگر از ثبت‌نام‌کنندگان سهام عدالت هستید، در این مقاله از چگونگی نحوه دریافت وام و سود سهام خود آگاه خواهید شد. برای آشنایی بیشتر با دنیای بورس و وام، مجله لندو را دنبال کنید.

ad here
توسط بهار باقریان 176 نوشته

برچسب ها:
0
مجیب دهقانی آز ۱۴۰۱/۱۲/۰۲

بنظر من خوبه یکم آسون ترش میکردن واسه ضامن اینها بهترمیشد