بررسی و مقایسه انواع وام جهیزیه ۱۴۰۱ به همراه شرایط وام ۲۰ میلیونی خرید کالا

خرید جهیزیه یکی از رسوم ازدواج و شروع زندگی مشترک است که در گذر زمان تغییر‌های زیادی داشته است. امروزه جهیزیه در بسیاری از خانواده‌ها، نسبت به گذشته کامل‌تر شده‌ است و اقلام زیادی در فهرست خرید قرار می‌گیرد. خرید اقلام این فهرست به بودجه کافی نیاز دارد که با توجه به افزایش شدید قیمت‌ها و فشار اقتصادی در چند سال اخیر، خرید نقدی آن برای بسیاری از افراد سخت یا غیرممکن است و افراد سعی می‌کنند تا از وام جهیزیه کمک بگیرند یا به روش قسطی خرید کنند.

لوازم ضروری در لیست خرید جهیزیه

درست است که لیست خرید جهیزیه شامل موارد زیادی می‌شود و همه این اقلام در زندگی می‌توانند کاربرد داشته باشند، اما تعدادی از این کالاها اهمیت بیشتری دارند و شاید بتوان بعضی از اقلام را از لیست حذف کرد؛ اما کالاهایی مثل یخچال فریزر، لباسشویی، تلویزیون، لوازم چوبی و فرش را نمی‌توان حذف یا جایگزین کرد. پس بهتر است برای خرید جهیزیه ابتدا از کالاهای ضروری‌تر شروع کرد.

یخچال و فریزر

بسیاری از افراد خرید یخچال را به عنوان اولین قدم برای تهیه جهیزیه در نظر می‌گیرند. یخچال‌ها انواع مختلفی دارند. شما باید متناسب با نیازی که دارید نوع آن را انتخاب کنید. یخچال ساید بای ساید، دو قلو و بالا پایین انواع یخچال فریز است که در بازار وجود دارد. هرکدامشان ویژگی‌های خاصی دارند که برای انتخاب بهتر باید به آن‌ها توجه کنید.

معمولا افرادی که می‌خواهند فضای زیادی داشته باشند از یخچال‌های دوقلو استفاده می‌کنند. اگر به فضای زیادی نیاز ندارید و می‌خواهید یخچال و فریزر شما هم فضای زیادی از آشپزخانه را اشغال نکند، باید نوع بالا پایین را انتخاب کنید.

یخچال ساید بای ساید به دلیل طراحی زیبا و امکاناتی همچون یخ‌ساز و آب‌ سردکن طرفداران زیادی دارد. البته قیمت این یخچال معمولا بیشتر از انواع دیگر است. در حال حاضر (اردیبهشت ۱۴۰۱) قیمت یخچال فریزرهای موجود در بازار در بازه ۵ تا ۲۰۰ میلیونی قرار می‌گیرد که ایرانی یا خارجی بودن برند و نوع یخچال، تاثیر زیادی روی قیمت آن دارد.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید یخچال فریزر، به آشپزخانه منزلی که قصد سکونت در آن را دارید توجه داشته باشید. چون در برخی از آشپزخانه‌ها، نحوه قرارگیری کابینت‌ها به شکلی است که فضای کافی برای یخچال‌های ساید‌بای‌ساید یا دوقلو وجود ندارد.

وام جهیزیه

لباسشویی

لباسشویی یکی از وسایل برقی ضروری در خانه است که زندگی بدون این وسیله برای خیلی از افراد غیر قابل تصور است. انتخاب لباسشویی با توجه به نیاز و خواسته‌ای که دارید انجام می‌شود. بهتر است قبل از انتخاب یک ماشین لباسشویی، در مورد ظرفیت لباسشویی و برند‌های مختلف موجود، بررسی دقیقی داشته باشید. قیمت لیاسشویی‌های موجود در بازار (در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) بازه ۳ تا ۴۰ میلیون تومانی دارد.

تلویزیون

تلویزیون یکی دیگر از وسایل برقی است که در لیست جهیزیه گزینه‌ای مهم و ضروری است. اندازه تلویزیون را باید با توجه به ابعاد خانه و فضای اتاقی که تلویزیون را در آن قرار می‌دهید، انتخاب کنید. همچنین بهتر است قبل از خرید، به امکانات و تکنولوژی‌های به کار رفته در انواع تلویزیون‌ها توجه داشته باشید.

در حال حاضر برند‌های مختلف ایرانی و خارجی تلویزیون تولید می‌کنند که کافی است مشخصات محصولات مختلف آن‌ها را بررسی کنید و با توجه به بودجه‌ای که برای خرید تلویزیون در نظر گرفته‌اید یکی را انتخاب کنید. در حال حاضر (اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) قیمت تلویزیون‌های موجود در بازار در بازه ۳ تا ۷۰ میلیونی قرار می‌گیرد.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید تلویزیون برای جهیزیه خود، به گارانتی کالا و اعتبار آن توجه داشته باشید.

لوازم چوبی و فرش

لوازم چوبی مثل مبلمان و تخت خواب یکی دیگر از کالاهای مهمی است که در هنگام خرید جهیزیه باید به آن‌ها توجه کرد. در کنار این موارد فرش در خانه ما ایرانی‌ها کالایی غیر قابل جایگزین است.

در حال حاضر بیشتر لوازم چوبی موجود در بازار از برندهای ایرانی هستند که معمولا با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شوند و حتی در بین کالاهای ایرانی مواردی را می‌توان دید که از برند‌های خارجی قیمت و کیفیت بالاتری دارند. اما اگر بخواهید مبلمان و سرویس خواب را در سطح متوسطی تهیه کنید که هم کیفیت خوبی داشته باشد و هم از نظر طراحی به‌روز باشد، دست شما در انتخاب کالاهای ایرانی بسیار باز است. برای خرید مبلمان راحتی در حال حاضر (اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) باید بازه قیمتی ۸ تا ۵۰ میلیون تومان را در نظر داشته باشید.

سرویس خواب شامل تخت خواب، میز آرایش و پاتختی می شود. البته  ممکن است کمد هم در سرویس خواب وجود داشته باشد اما متدوال نیست و معمولا به صورت جداگانه باید تهیه شود. قیمت یک سرویس خواب با توجه به جنس چوب، طراحی و اقلامی که در آن سرویس خواب عرضه می‌شود متغیر است. از نظر قیمت در (اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) از ۹ تا ۳۵ میلیون تومان انواع سرویس خواب متغیر است.

در مورد انتخاب فرش، اولین سوالی که ممکن است ایجاد شود، انتخاب بین فرش دست‌باف و ماشینی است. اگر می‌خواهید یک کالای نفیس بخرید و عمر بسیار بالایی داشته باشد باید فرش دست‌بافت را انتخاب کنید. اما از آنجایی که قیمت فرش دست‌باف بسیار بیشتر از فرش ماشینی است، خرید فرش آن به اطلاعات زیاد و دقت بالا نیاز دارد.

البته برای خرید جهیزیه بهتر است فرش ماشینی استفاده کنید. چون فرش ماشینی نگهداری آسان‌تر و قیمت مناسب‌تری دارد همچنین طرح‌های تک رنگ و خاص در فرش ماشینی بیشتر به چشم می‌خورد. یک فرش ماشینی ۹ متری از ۳ تا ۱۳ میلیون تومان در (اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) قیمت دارد.

وام جهیزیه

حدود قیمت خرید جهیزیه در سال ۱۴۰۰

هزینه یک جهیزیه کامل کاملا به کالاهایی بستگی داردکه انتخاب می‌کنید. در صورتی که بخواهید همه وسایل را از برند‌های گران قیمت خارجی خرید کنید، هزینه بسیار زیادی باید پرداخت کنید. در صورتی که می‌توانید از برند‌های باکیفیت داخلی استفاده کنید و هزینه را کاهش دهید.

یک بودجه حدودی برای خرید جهیزیه با انتخاب کالاهای ضروری و قیمت مناسب در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان می‌شود. این در صورتی است که از کالاهای داخلی با کیفیت استفاده کنید. اگر بخواهید از کالاهای خارجی و با کیفیت استفاده کنید بودجه خود را باید از ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان افزایش دهید.

تمام قیمت‌هایی که اعلام شد مربوط به تاریخ نگارش این مقاله یعنی (اردیبهشت ۱۴۰۱) است. همچنین این بودجه‌ها برای خرید کالاهای ضروری در نظر گرفته شده‌است. اگر بخواهید کالاهای دیگری به لیست خود اضافه کنید طبیعتا بودجه شما خیلی بیشتر از مقادیر اعلام شده باید باشد.

انواع وام جهیزیه برای زوج‌های جوان

همانطور که گفتیم در حال حاضر روش‌های جایگزین برای خرید نقدی، اهمیت زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد برای خرید جهیزیه به سراغ دریافت وام می‌روند.

وام‌های مختلفی از سوی بانک‌ها برای جهیزیه یا خرید کالا ارائه می‌شود. مقدار این وام‌ها در هر بانک متفاوت است. اما همه وام‌های بانکی شرایطی دارند که دریافتشان را سخت می‌کند. یکی از این شرایط معرفی ضامن رسمی است. با توجه به مبلغ وام ممکن است یک یا دو ضامن رسمی نیاز باشد. وجود سپرده در بانک مورد نظر شرط دیگری است که باعث سخت شدن و به تاخیر افتادن زمان دریافت وام می‌شود.

برای مثال بانک رفاه وام جهیزیه ۲۰ میلیون تومانی برای خرید جهیزیه ارائه می‌کند. اما این وام تنها در چند استان قابل استفاده است. این وام به بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و حقوق دریافتی فرد متقاضی باید ۶۰ درصد مبلغ اقساط را پوشش دهد.

برخی از ارگان‌ها هم برای بازنشستگان خود وام خرید جهیزیه در نظر گرفته‌اند. به این صورت که بازنشستگان مدارک مربوط به ازدواج فرزندشان را ارائه می‌کنند و در نوبت وام قرار می‌گیرند. به طور کلی مشکلی که در رابطه با وام‌های جهیزیه وجود دارد، مبلغ کمشان و شرایط پیچیده آن‌ها است که برای همه افراد نمی‌تواند مفید باشد.

وام جهیزیه

شرایط دریافت وام جهیزیه از لندو

لندو سامانه‌ای است که با همکاری بانک آینده اقدام به ارائه وام خرید کالا می‌کند. شما می‌توانید از لندو تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کنید. وام لندو می‌تواند به عنوان وام جهیزیه در نظر گرفته شود و شما با استفاده از اعتباری که از لندو دریافت می‌کنید، کالای مورد نیازتان را برای تکمیل جهیزیه خود بخرید.

درست است که با توجه قیمت‌های موجود در بازار، دریافت وام ۲۰ میلیونی برای خرید جهیزیه کافی نیست، ولی این مبلغ می‌توانند یک کمک هزینه برای تامین جهیزیه باشد.

برای خرید اقساطی از لندو، تعداد زیادی فروشگاه معتبر با لندو همکاری می‌کنند که تعداد فروشندگان لوازم خانگی در بین آن‌ها زیاد است. همچنین شرایط وام جهیزیه در لندو بسیار ساده است. شما بدون نیاز به مراجعه حضوری و معرفی ضامن می‌توانید وام دریافت کنید. ثبت نام وام جهیزیه در سایت لندو انجام می‌شود. برای این کار به سایت لندو مراجعه کنید و حساب کاربری خود را بسازید. همچنین برای استفاده از خدمات لندو به چک نیازی ندارید و ضمانت از طریق سفته انجام می‌شود.

شما می‌توانید به سایت لندو مراجعه کنید و لیست فروشگاه‌ها و شرایط دریافت وام برای خرید جهیزیه از لندو را بررسی کنید. با استفاده از اطلاعاتی که در سایت به طور کامل توضیح داده شده است شما می‌توانید تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

ثبت‌نام وام ۲۰ میلیونی خرید جهیزیه

 

نظر یا سوال خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.