وام مسکن جوانان چقدر است؟ شرایط و مدارک مورد نیاز آن چیست؟

وام مسکن جوانان چقدر است؟ شرایط و مدارک مورد نیاز آن چیست؟
تاریخ انتشار: - مطالعه: 8 دقیقه
فهرست محتوا

خرید خانه از دغدغه‌های اصلی زوج‌های جوان در این روزها است. وقتی با بودجه‌ای محدود تصمیم به خرید خانه می‌گیرید، بدون شک باید از تسهیلات بانکی مخصوص خرید مسکن هم کمک بگیرید. این روزها وام مسکن جوانان بازار داغی دارد و زوج‌های جوانی که قصد خرید خانه دارند، به دنبال استفاده از این وام هستند. اگر می‌خواهید از میزان مبلغ و شرایط و مدارک لازم برای دریافت این کمک هزینه خرید مسکن بیشتر بدانید، این مطلب از مجله لندو را از دست ندهید.

درخواست وام یک میلیاردی مسکن در تهران

وام مسکن جوانان یکی دیگر از تسهیلات بانکی برای کمک به خرید خانه است که با توجه به تورم و افزایش قیمت زمین و ملک، بودجه بیشتری به آن اختصاص داده شده است. مبلغ این تسهیلات در گذشته برای خرید خانه در کلان‌شهر تهران، 400 میلیون تومان بوده است، اما اکنون به یک میلیارد تومان رسیده است. کمک هزینه خرید مسکن در دیگر شهرهای بزرگ کشور، 850 میلیون تومان است. زوج‌های جوانی که قصد دارند در شهرهای کوچک‌تر خانه بخرند، تا مبلغ 700 میلیون تومان می‌توانند از بانک وام دریافت کنند.

شرایط دریافت وام مسکن جوانان

پیش‌نیاز دریافت وام مسکن جوانان، یک دوراندیشی در دوران نوجوانی دارد. کسانی که در حساب پس‌‌انداز مسکن جوانان، حساب داشته‌اند، می‌توانند از این کمک هزینه برای خرید خانه استفاده کنند. در واقع لازم است که حداقل پنج سال از افتتاح حساب شما گذشته باشد و طی این پنج سال، ماهانه مبلغ 200 هزار تومان به بانک واریز کرده باشید. در چنین شرایطی می‌توانید بعد از پنج سال برای خرید خانه در تهران، به میزان 400 میلیون تومان از بانک وام دریافت کنید. اگر این مدت از 5 سال به 15 سال تغییر کند، شما می‌توانید از سقف بودجه وام مسکن جوانان استفاده کنید و یک میلیارد تومان کمک هزینه خرید مسکن دریافت کنید. در گذشته سقف این کمک هزینه 400 میلیون تومان بود، اما اکنون با افزایش 19 درصدی به یک میلیارد تومان رسیده است. میزان مبلغ این تسهیلات بعد از دوره 5 ساله، برای خرید مسکن در دیگر شهرهای بزرگ 350 میلیون و بعد از دوره 15 ساله، 850 میلیون تومان است. اما در شهرهای کوچک میزان وام دریافتی کمتر است؛ در این مناطق می‌توانید بعد از گذشت 5 سال، 300 میلیون تومان و بعد از 15 سال 700 میلیون تومان دریافت کنید.

وام مسکن جوانان

نکته: برای افتتاح حساب در بانک مسکن، محدودیت سنی وجود ندارد، اما برای دریافت وام مسکن، فرد متقاضی باید حداقل 18 سال داشته باشد. متأهل یا مجرد بودن متقاضی ملاک نیست و تنها باید درآمد مستقل با فیش حقوقی مشخص داشته باشد. در ضمن هرکدام از متقاضیان وام در هر گروه سنی، نباید سابقه چک برگشتی یا بدهی بانکی داشته باشد.

شرایط بازپرداخت و سود کمک هزینه خرید مسکن

همان‌طور که گفتیم، برای استفاده از وام مسکن مخصوص جوانان، باید در بانک مسکن، قبل از درخواست وام، حساب داشته باشید. برای افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوان لازم است که صاحب حساب حداقل 18 سال داشته باشد. البته پدر و مادر یا قیم قانونی قبل از رسیدن فرزند به سن 18 سالگی، می‌توانند برای او حساب باز کنند تا فرزند آن‌ها بتواند در سن کمتری و قبل از رسیدن به سی‌سالگی، حداکثر کمک هزینه خرید مسکن را دریافت کند. بنابراین اگر شما در سال ۱۴۰۱ صاحب حساب پس‌انداز مسکن جوانان باشید و ماهانه 200 هزار تومان به حساب خود بریزید، در سال ۱۴۱۶ می‌توانید وام یک میلیاردی خرید خانه را از بانک دریافت کنید.

مدت زمان بازپرداخت وام یک میلیاد تومانی به صورت اقساط ماهانه، 20 سال طول خواهد کشید. در طی این 20 سال، باید هر ماه مبلغ 8 میلیون و 973 هزار تومان را باید به بانک واریز کنید. این بازپرداخت با سود 9 درصد محاسبه شده است.

خرید خانه با وام مسکن

نکته: ارائه سند ملک مورد نظرتان، در زمان درخواست وام الزامی است. یادتان باشد که برای استفاده از وام مسکن جوانان، از زمان صدور جواز ساخت ملک‌های معرفی‌شده به بانک، نباید بیشتر از 25 سال گذشته باشد. همچنین مبلغ وام درخواستی باید با قیمت 80 درصد ملک معرفی‌شده برابری کند.

در شروع زندگی مشترک از این تسهیلات استفاده کنید

تسهیلات کمک هزینه بانک مسکن، به منظور ساخت، خرید یا تعمیر خانه ارائه می‌شود و زوج‌های جوان برای خرید لوازم خانگی نمی‌توانند از این کمک هزینه استفاده کنند. البته برای خرید لوازم خانگی بسیاری از سامانه‌های مالی، تسهیلات ویژه‌ای ارائه می‌دهند. استفاده از تسهیلات سامانه‌های مالی نیازی به صبوری چند ساله برای دریافت وام ندارد و همین الان هم می‌توانید با وارد شدن به صفحه وام خرید جهیزیه در سامانه مالی لندو از این مزیت استفاده کنید. در این سامانه می‌توانید تا سقف 20 میلیون تومان برای خرید انواع کالا وام دریافت کنید و اقساط ماهانه آن را طی 6 تا یک سال پرداخت کنید. خرید اعتباری به کمک لندو از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی طرف قرارداد با این سامانه انجام می‌شود دو برای استفاده از این تسهیلات نیازی به ضامن، چک و پیش‌پرداخت نیست و جریمه دیرکرد برای آن تعریف نشده است.

انواع وام‌های مسکن

علاوه بر وام مسکن جوانان، برای خرید خانه می‌توانید از دیگر وام‌های اختصاص یافته به خرید مسکن استفاده کنید. به‌عنوان مثال، وام مسکن یکم یکی از تسهیلاتی است که به متقاضیان خرید خانه داده می‌شود. وام مسکن یکم مخصوص خانه اولی‌هاست؛ یعنی فرد متقاضی و همسر او تا پیش از این، نباید از تسهیلات خرید مسکن استفاده کرده باشند. مبلغ این وام برای خرید خانه در تهران به ازای هر متقاضی 80 میلیون تومان است. از دیگر تسهیلات وام خرید خانه، می‌توان به وام مسکن روستایی اشاره کرد. روستاییان برای خرید خانه‌های امن و مقاوم در مقابل بلاهای طبیعی، می‌توانند تا سقف 100 میلیون تومان وام دریافت کنند. وام مسکن بازنشستگان، وام خرید زمان، وام مشترک و… از دیگر تسهیلات قابل دریافت برای خرید خانه است که متقاضیان می‌توانند در صورت داشت شرایط لازم برای دریافت آن اقدام کنند.

نکته: اگر وارد صفحه انواع وام مسکن در مجله لندو شوید، می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد انواع تسهیلات خرید مسکن به‌دست آورید. ما در این مطلب، همه وام‌های مخصوص خرید خانه را به‌طور مفصل بررسی کرده‌ایم تا شما با توجه به شرایط مالی خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

وام یک راه‌کار مناسب برای تأمین کسری بودجه

خرید خانه، خودرو، لوازم خانگی، کالاهای دیجیتال و… می‌تواند در فهرست اهداف شما قرار گیرد و در صورت داشتن بودجه کافی، هرکدام را در زمان مناسب تهیه کنید. فرقی نمی‌کند که هدف بعدی شما در فهرست‌تان، خرید مسکن باشد یا در فکر خرید یک گوشی موبایل جدید باشید، در صورت نبود بودجه کافی، برای تهیه هرکدام دچار مشکل خواهید شد. در همین زمان است که به معجزه وام نیازمندید تا کسری بودجه شما را تأمین و فاصله‌تان را با آنچه می‌خواهید کم کند. برای خرید خانه، بهترین و بالاترین رقم وام مسکن را معرفی کردیم. اما برای خرید انواع تجهیزات مختلف، پیشنهاد می‌کنیم که وارد سایت لندو شوید تا از چگونگی خرید اعتباری این سامانه در فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مطلع شوید. علاوه بر خرید اقساطی انواع کالای دیجیتال و لوازم خانگی، برای خرید پوشاک، جواهرات، خرید بلیت هواپیما، استفاده از خدمات بیمه، رزرو هتل، ثبت‌نام در مراکز آموزشی و… هم می‌توانید تا سقف 20 میلیون تومان از لندو اعتبار دریافت کنید. اقساط این اعتبار را بسته به مبلغ دریافتی، باید حداکثر تا یک سال پرداخت کنید. لندو از شما ضامن، چک، جریمه دیرکرد و پیش‌پرداخت نمی‌خواهد؛ داشتن سابقه خوب مالی و برگه سفته کفایت می‌کند.

آیا فروشگاه‌های طرف قرارداد با لندو را می‌شناسید؟ خوب است بدانید که اکنون صدها فروشگاه با این سامانه همکاری می‌کنند و به همین دلیل انتخاب شما تنها به میزان کالاهای موجود در یک فروشگاه محدود نخواهد شد. در صورت تأیید مدارک‌تان و دریافت وام، قصد دارید که با کمک هزینه 25 میلیونی چه کالایی را بخرید؟

 

ad here
توسط بهار باقریان 171 نوشته

برچسب ها:
0
طاوسی ۱۴۰۱/۰۴/۲۴

چهارده سال پیش برای پسر یک ساله ام اقدام به افتتاح حساب مسکن جوانان کرده ام و اکنون پس از گذشت این مدت در چهاردهمین سال، فقط ۴۹ میلیون تسهیلات به این حساب تعلق می گیرد که عملا کاری با آن نمی شود کرد. وقتی صحبت از فسخ قرارداد کردم بعد از گذشت این مدت چهار میلیون سود به من پیشنهاد شد در حالیکه چهارده سال پیش با مبلغ خودم می توانستم حداقل ۱۵ تا سکه بخرم که الان بیش از دویست میلیون ارزش داشت! اشتباه بزرگی بود!!

  شهرآبادي ۱۴۰۱/۰۵/۳۰

  واقعا؛ بنده هم با نظر آقای طاوسی موافقم تسهیلات برای پسرم ۵۷ میلیون بوده که درحال حاضر به هیچ دردی نمیخورد. ما هم به امیدی این حساب را باز کردیم.
  آیا نباید مسئولین برای این افراد که با این سپرده بسیار متضرر شده‌اند کاری کند؟!!!!!!!!!!!!!!
  ای کاش این مشکل رسانه‌ای شود شاید مسئولین فکری کنند!!!!!!!!

سهرابی ۱۴۰۱/۰۵/۲۸

آفرین به شرایطی که برای مردم جور میکنید. یعنی مردم ایران بدبختی از این بزرگ تر ندارن که گرفتار اینگونه مسولان دلسوز و خادم ملت گرفتار شدن😓

SoheilaFarahani ۱۴۰۱/۱۰/۲۲

سلام وقت تون بخیر .من سال ۸۳ برای پسرم حساب پس انداز مسکن جوانان باز کردم.تا الان نگرفتم. الان مبلغش چقدره. واگر انصراف بدیم .سود این سپرده پرداخت میکنند. ممنونم راهنمایی کنید

  زهرا پورمقدم ۱۴۰۲/۰۳/۲۶

  سلام وقت شما هم بخیر
  باید به یکی از شعب مراجعه کنید و موجودی حسابتون رو چک کنید.
  اگر هم از دریافت وام منصرف بشید، میتونید مبلغ پس‌انداز شده در این چند سال رو برداشت کنید

احسان ۱۴۰۲/۰۱/۰۸

باسلام مدرسال۱۳۸۹واسه وام جوانان،حساب بازکردیم،بفرماییدسقف وام چقدرمیباشد؟آیاسقف وام سال هاباهم،تفاوتی داردیاباتورم ،افزایش پیدامیکنه؟