بررسی و مقایسه انواع وام بانکی سال ۱۴۰۱

یکی از خدماتی که بانک‌ها ارائه می‌دهند ارائه تسهیلات یا وام است. بانک‌های مختلف انواع وام را برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اند؛ مثل وام خرید مسکن، وام خرید کالا، خرید خودرو و بسیاری انواع دیگر که حتما یا از آن‌ها استفاده کرده‌اید و یا نام آن‌ها به گوشتان خورده است. در ادامه انواع وام‌های بانکی را معرفی می‌کنیم تا با خدمات بانک‌ها بیشتر آشنا شوید.

انواع وام بانک مسکن

بانک مسکن همان‌طور که از نامش پیداست وام‌هایی مربوط به خرید و تعمیرات مسکن ارائه می‌دهد. البته برخی دیگر از وام‌ها مانند خود اشتغالی و وام نقدی هم از خدمات این بانک است. یکی از معروف‌ترین وام‌هایی که بانک مسکن در فهرست خدمات خود دارد، وام خرید مسکن جوانان است. این وام به سقف ۴۰۰ میلیون تومان و برای خرید خانه‌ به زوج‌های جوان داده می‌شود. وام مسکن با خرید اوراق تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به هر نفر تعلق می‌گیرد. همچنین افراد می‌توانند وام تعمیرات مسکن تا سقف ۸۰ میلیون تومان هم از بانک مسکن درخواست بدهند. مبالغ سقف وام مربوط به سال ۱۴۰۱ است. البته تمام تسهیلات این بانک منحصر به ۳ نوع وامی که ما مطرح کردیم، نمی‌شود و تسهیلات دیگری هم دارد که می‌تواند راه پرفراز و نشیب خرید خانه را تا حدودی هموار کند. پس بهتر است در مورد انواع تسهیلات بانک مسکن، مدارک مورد نیاز، سود و شرایط بازپرداخت آن واضح‌تر و کامل‌تر بدانید. همین حالا وارد صفحه بررسی انواع وام مسکن در مجله لندو شوید و اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهید و با آگاهی کامل برای دریافت وام اقدام کنید.

انواع وام بانک رفاه

بانک رفاه مربوط به حقوق بگیرانی است که از خدمات تامین اجتماعی استفاده می‌کنند یا از این طریق حقوق دریافت می‌کنند. اگر به لیست وام‌های این بانک نگاهی کنیم با عناوینی از جمله وام نقدی، وام خرید کالا و انواع وام فوری مواجه می‌شویم. وام خرید کالای بانک رفاه مخصوص بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی یکی از پرطرفدار‌ترین انواع وام این بانک است. این وام سقف مبلغ ۲۰ میلیون تومانی دارد و برای استفاده از این خدمت باید در بانک رفاه سپرده داشته باشید.

انواع وام بانک ملت، بانک ملی، بانک کشاورزی و سایر بانک‌ها

اگر بخواهیم اشاره کوچکی به انواع وام در بانک‌های مختلف داشته باشیم باید سری به خدمات بانک‌هایی مانند ملت و کشاورزی هم بزنیم. بانک ملت مانند سایر بانک‌ها با سند ملکی وام می‌دهد. این وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان قابل دریافت است. اقساط هم مدتی ۳۶ ماهه دارند. طرح تابش بانک ملت وام دیگری است که به میزان ۸۵ درصد مبلغ سپرده‌ای که در این بانک دارید می‌توانید وام دریافت کنید. البته سقف مبلغ برای آن تعریف شده که به میزان ۱۰۰ میلیون تومان است. مبالغی که ذکر شد مربوط به سال ۱۴۰۱ است.

طرح بشارت بانک کشاورزی هم با داشتن سپرده بانکی قابل دریافت است. این وام سقفی معادل ۵۰ میلیون تومان دارد. برای استفاده از این طرح، سپرده بانکی شما تا زمان تسویه کامل نزد بانک مسدود می‌شود.

طرح باران بانک کشاورزی از دیگر انواع وام است که با افتتاح حساب جاری و یا کوتاه مدت در این بانک قابل دریافت است. برای استفاده از این وام سپرده شما باید ۶ ماه در بانک باشد و بعد از آن اقدام به دریافت وام کنید.

بانک ملی انواع وام را در بین خدمات خود قرار داده است. یکی از این موارد طرح صدف است. در این طرح شما بعد از ایجاد میانگین ۶ ماهه حساب مجاز به استفاده از این وام خواهید بود. با توجه به تعداد ضامنی که به بانک ارائه می‌کنید در سال ۱۴۰۱ می‌توانید تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان از بانک ملی وام دریافت کنید.

انواع وام

کدام وام بانکی بهتر است؟

وام‌های بانکی در طرح‌های مختلفی ارائه می‌شوند اما می‌توان همه آن‌ها در دو دسته کلی تقسیم‌بندی کرد. وام‌های فوری و وام‌های غیر فوری. در وام‌های فوری شما نیاز به ایجاد سپرده و گذشت مدت مشخصی از آن ندارید. برای افرادی که نیاز فوری به وام دارند تنها این نوع مناسب است. چون وام‌های دیگر ممکن است خیلی زمان‌بر باشد.

برای اینکه بتوانید بهترین وام بانکی را انتخاب کنید باید شرایطی که دارید را در نظر بگیرید. برای مثال ممکن است بانکی با سند ملکی، وام خوبی را ارائه دهد اما شما سند ملکی در اختیار نداشته باشید یا سندتان در رهن بانک دیگری باشد. در این صورت شما نمی‌توانید از این وام استفاده کنید. خیلی از وام‌ها نیاز به سپرده بلند مدت دارند. یعنی شما باید مبلغی را در بانک سپرده کنید تا بتوانید معادل درصدی از آن را در قالب وام دریافت کنید. این به شرطی به نفع شما خواهد بود که برای خریدی که در نظر دارید، به پول سپرده شده نیاز نداشته باشید. زیرا شما تا زمان تسویه کامل از سپرده خود نمی‌توانید استفاده کنید.

همچنین مبلغی که به آن نیاز دارید هم مهم است. چون سقف انواع وام در بانک‌ها یا موسسات مالی مختلف متفاوت است و باید بر اساس مبلغ مورد نیاز خود، یکی از بانک‌ها را انتخاب کنید.

انواع وام

انواع وام خرید کالا

در بانک‌های مختلف انواع وام خرید کالا هم به چشم می‌خورد. برخی از بانک‌ها هم با همکاری شرکت‌های تولید کننده کالا، وام خرید کالا ارائه می‌کنند که برای دریافت این نوع وام خرید کالا، تنها باید از برند معرفی شده خرید کنید. البته وام‌هایی هم هستند که برای استفاده از آن، محدودیتی در خرید کالا ندارید و می‌توانید از آن‌ برای خرید انواع کالا از برندهای مختلف استفاده کنید. نوع دیگری از این وام هم هست که به بازنشستگان داده می‌شود.

یکی از شرایطی که در همه وام‌ها مشترک است نیاز به داشتن ضامن رسمی است. برای دریافت وام خرید کالا شما باید متناسب با مبلغی که از بانک درخواست می‌کنید، یک یا دو ضامن رسمی معرفی کنید. وام کالا بانک آینده از طریق لندو ارائه می‌شود که در ادامه به بررسی این وام ۲۰ میلیون تومانی خرید اقساطی کالا می‌پردازیم.

انواع وام

بررسی وام خرید کالا بانک آینده و لندو

لندو به عنوان یک سامانه ارائه دهنده وام خرید کالا با همکاری بانک آینده تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام ارائه می‌دهد. با استفاده از لندو دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارید و مدارک را در سایت لندو بارگذاری می‌کنید. لندو بدون نیاز به ضامن و چک وام می‌دهد. یعنی شما برای دریافت ۲۰ میلیون تومان وام از لندو تنها سفته امضا می‌کنید و نیازی به چک یا ضامن رسمی ندارید.

روشی که لندو ارائه کرده آسان‌ترین راه دریافت وام خرید کالا است.  برای ثبت نام وام کالا به سایت لندو مراجعه کنید. صدها فروشگاه مختلف در این طرح مشارکت دارند و شما می‌توانید از آن‌ها به صورت قسطی خرید کنید.

نظر یا سوال خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.