آموزش دریافت و بارگذاری قبض برق در لندو

برای دریافت وام از لندو، یکی از مدارک لازم که باید آن را در اختیار لندو قرار دهید، مدارک سکونتی (سند یا اجاره‌نامه) است. اما اگر شما با پدر و مادر خود زندگی می‌کنید یا سند و اجاره‌نامه به نام آن‌هاست، باید علاوه بر مدارک سکونتی، یکی از قبض‌های منزل (آب، برق یا گاز) را هم بارگذاری کنید. یکی از قبوضی که بیشتر مشتریان لندو بارگذاری می‌کنند، قبض برق است. اما از آنجایی که در حال حاضر قبض‌ها به‌صورت فیزیکی به مشترکان ارائه نمی‌شوند، باید قبض برق خود را به‌صورت آنلاین دریافت کرده و فایل آن را در حساب کاربری‌تان بارگذاری کنید. برای دریافت فایل قبض برق می‌توانید به سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی مراجعه کنید که یکی از معتبرترین آن‌ها، سامانه «برق من» (سامانه اختصاصی برق ایران) است. مشاهده و دریافت قبض، هم از طریق سایت «برق من» و هم اپلیکیشن آن انجام می‌شود که ما در این صفحه هر دو روش را توضیح داده‌ایم.

مراحل استفاده از سایت «برق من»:

 1. شما می‌توانید با کلیک روی اینلینکو یا از طریق آدرس bargheman.com وارد سامانه برق من شوید.
 2. در صفحه اصلی این سایت دو گزینه «استعلام قبض انرژی» و «استعلام بدون شناسه» را مشاهده می‌کنید.
 3. در قسمت «استعلام قبض انرژی» می‌توانید با وارد کردن شناسه قبض برق یا شماره موبایل خود، استعلام قبض را دریافت کنید. در قسمت «استعلام بدون شناسه» هم می‌توانید با استفاده از شماره بدنه کنتور و سایر اطلاعات، استعلام بگیرید.
  شناسه قبض خود را ندارید؟
  در پیامک‌های مربوط به قبض برق که به‌صورت مستمر برای مشترکان ارسال می‌شود، یک کد ۱۳ رقمی با عنوان شناسه قبض وجود دارد. اگر این پیامک را در گوشی موبایل خود دریافت می‌کنید، فقط کافی است شناسه قبض آن را کپی و در قسمت «استعلام قبض انرژی» وارد کنید. همچنین می‌توانید شماره موبایل خود را وارد کرده و بعد از انتخاب نام شرکت توزیع، گزینه جستجو را انتخاب کنید.
  اگر هم این پیامک برای شما ارسال نمی‌شود، باید وارد قسمت «استعلام بدون شناسه» شوید و اطلاعات دیگری مثل شماره کنتور را وارد کنید.
 4. بعد از ورود اطلاعات درخواستی، در صفحه بعد اطلاعات قبض خود را مشاهده می‌کنید.
 5. در این مرحله گزینه «اصل قبض و جزئیات» را از بالای صفحه انتخاب کنید و بعد از آن هم از پایین صفحه گزینه «دریافت جزئیات قبض». با انتخاب این گزینه، فایل قبض شما دانلود خواهد شد.
 6. حالا کافی است وارد حساب کاربری خود در سایت لندو شوید و در قسمت «بارگذاری مدارک» و بخش «بارگذاری مدارک سکونتی»، فایل قبض خود را بارگذاری کنید.

مراحل استفاده از اپلیکیشن «برق من»:

اگر گوشی اندروید دارید، می‌توانید اپلیکیشن برق من را از طریق برنامه‌هایی مثل کافه‌بازار دانلود و نصب کنید. اگر هم گوشی آیفون دارید، می‌توانید از نسخه تحت وب این اپلیکیشن استفاده کنید.
 1. ابتدا باید با استفاده از شماره موبایل و کد تاییدی که به شماره شما پیامک می‌شود، وارد اپلیکیشن شوید.
 2. حالا آیکون به‌علاوه (+) را از قسمت پایین صفحه انتخاب کنید.
 3. در این صفحه روش‌های مختلف استعلام قبض برق را مشاهده می‌کنید؛ با شناسه قبض، با بدنه کنتور و با شماره موبایل. یکی از این روش‌ها را انتخاب و اطلاعات درخواستی را وارد کنید.
 4. حالا می‌توانید اطلاعات قبض برق خود را مشاهده کنید. برای دریافت فایل قبض خود فقط کافی است گزینه «دریافت جزئیات قبض» را انتخاب کنید تا فایل مورد نظر شما دانلود شود.
 5. بعد از دانلود فایل قبض می‌توانید وارد حساب کاربری خود در سایت لندو شوید و در قسمت «بارگذاری مدارک» و بخش «بارگذاری مدارک سکونتی»، فایل قبض خود را بارگذاری کنید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوشمند آرمان گستر آریا (لندو) است.
Copyrights - Lendo Co. - 1401