آموزش خرید سفته الکترونیکی

برای دریافت وام از لندو، نیازی به ارائه چک و ضامن نیست و تنها ضمانت سفته کافی است. البته منظور از سفته، سفته کاغذی نیست و مشتریان لندو لازم است از طریق «سامانه سفته و برات الکترونیکی بانک آینده» سفته الکترونیکی تهیه و آن را با امضای الکترونیکی خود امضا کنند.مشاهده آموزش ثبت امضای الکترونیکی
راستی حواستان باشد که برای خرید سفته الکترونیکی از سامانه بانک آینده، باید حتما در این بانک حساب داشته باشید و کد ملی و شماره موبایل شما در بانک آینده ثبت شده باشد.ورود به سامانه سفته و برات الکترونیکی

مراحل خرید سفته الکترونیکی:

 1. ابتدا باید گزینه «ثبت‌نام» را انتخاب و شماره موبایل خود را وارد کنید. سپس کد امنیتی که به موبایلتان ارسال می‌شود را وارد کنید. حالا باید با وارد کردن مشخصات و تعیین رمز عبور، ثبت‌نام خود را در این سامانه انجام دهید.
  توجه داشته باشید که رمز عبور شما حتما باید حاوی حروف کوچک و بزرگ، اعداد و همچنین کاراکترهای خاص (مثل % $ # @ !) باشد (مثلا: aBc@1234).
  همچنین موقع وارد کردن کد ملی و شماره موبایل، کیبورد گوشی شما باید روی زبان انگلیسی باشد.
 2. بعد از اینکه ثبت‌نامتان با موفقیت انجام شد، باید با استفاده از کد ملی و رمز عبور وارد سامانه شوید؛ گزینه «درخواست سفته» و سپس گزینه «درخواست سفته جدید» را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله باید اطلاعات لازم را وارد کنید. منظور از «صادر کننده سفته» شخص درخواست‌دهنده وام است و شما باید اطلاعات مختلفی مثل نام، شماره موبایل، آدرس، کد پستی، شماره حساب و ... مربوط به خود را وارد کنید.
  شهری که در آدرس محل سکونت خود (در حساب کاربری لندو) وارد کرده‌اید، باید با شهری که در اطلاعات سفته وارد می‌کنید، یکسان باشد.
  منظور از «گیرنده سفته» هم بانک آینده است. شما باید سفته‌ای را با اطلاعات بانک آینده در سامانه ثبت‌نام کنید و سپس گزینه «درخواست» را انتخاب کنید تا درخواست شما برای خرید سفته ثبت شود.
  توجه داشته باشید که در این صفحه باید حتما بخش «کد ثنا» را تکمیل کنید. اگر قبلا در سامانه ثنا ثبت‌نام نکرده‌اید، ثبت‌نام خود را در سایت این سامانه به صورت آنلاین انجام دهید و بعد از دریافت کد ثنای خود، آن را در اطلاعات سفته وارد کنید.
  برای تکمیل قسمت «مبلغ تعهد»، شما می‌توانید مبلغ سفته را از روی جدول زیر و براساس مبلغ وام خود وارد کنید. همچنین مبلغ سفته از طریق پیامک برایتان ارسال می‌شود.
  تمام اطلاعاتی که باید در سفته وارد کنید شامل اطلاعات صادر کننده سفته، گیرنده سفته، مبلغ سفته و …، همه در حساب کاربری شما در اختیارتان قرار گرفته است. وارد حساب کاربری خود شوید و از قسمت «درخواست‌های من» گزینه راهنمای ثبت سفته را انتخاب کنید. در این قسمت تمامی اطلاعات را مشاهده می‌کنید و می‌توانید به راحتی با کپی کردن این اطلاعات، آن‌ها را در سامانه وارد کنید.
  اطلاعاتی که باید در سفته بانک آینده وارد کنید:
  • نوع شخص گیرنده سفته:

   حقوقی

  • شناسه ملی گیرنده سفته:

   10320894878

  • شماره همراه گیرنده سفته:

   021-85930000

  • نام کامل گیرنده سفته:

   شرکت سهامی عام بانک آینده

  • محل پرداخت:

   تهران، بزرگراه مدرس جنوب به شمال، تقاطع نلسون ماندلا، ابتدای خیابان بیدار، شماره‌ی یک (برج آینده)

  • مبلغ تعهد:

   مبلغ سفته توی جدول زیر هست.

  • تاریخ سررسید:

   عندالمطالبه

  • توضیحات: در این بخش باید موارد زیر را وارد کنید
   شماره تسهیلات (همان شماره‌ای که در پیامک لندو به شما اعلام شده است. در صورت عدم دریافت این پیامک، لطفا با پشتیبانی لندو تماس بگیرید.) مبلغ وام (همان مبلغ وامی که به لندو درخواست داده‌اید را به ریال و به عدد وارد کنید) برج الهیه شعبه 7000
  • یک مثال برای وارد کردن اطلاعات در بخش توضیحات:
   شماره تسهیلات: ۶۸۰۰۱۲۸۹۹۳۰۰۳ / مبلغ تسهیلات: ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال / برج الهیه شعبه ۷۰۰۰
  مبلغ سفته‌ای که باید ثبت کنی!
 4. بعد از ثبت سفته‌ لازم است هزینه خرید آن را از طریق درگاه اینترنتی بانک واریز کنید.
 5. در این مرحله باید سفته‌ ثبت‌شده را به‌صورت آنلاین و با امضای الکترونیکی خود امضا کنید که ثبت این امضا باید از طریق نرم‌افزار «آینده‌ساین» انجام شود. اگر هنوز امضای الکترونیکی خود را ثبت نکرده‌اید، آموزش کامل آن را دراین صفحهبخوانید.
  برای امضای سفته‌ باید وارد سفته ثبت‌شده خود شوید؛ گزینه «امضا» را انتخاب و بعد گواهی امضای دیجیتال خود را انتخاب کنید. حالا باید رمز کاربری که برای نرم‌افزار آينده‌ساین تعیین کرده بودید را وارد کنید. به این صورت امضای الکترونیکی شما روی سفته‌ای که خریداری کرده‌اید ثبت می‌شود.
  یک نکته مهم:
  در این مرحله، حتما باید رمز کاربری نرم‌افزار «آینده‌ساین» را به درستی وارد کنید (رمز کاربری همان رمزی است که در ابتدا در نرم‌افزار آینده‌ساین تعیین کرده بودید و فقط شامل اعداد بود)؛ چون اگر این رمز را دو بار اشتباه وارد کنید، رمز شما مسدود می‌شود و باید برای رفع انسداد آن، این مراحل را انجام دهید:
  وارد نرم‌افزار آینده‌ساین شوید و با انتخاب گزینه‌ای که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد، وارد منوی نرم‌افزار شوید. سپس گزینه «مدیریت رمزها» را انتخاب کنید و در مرحله بعدی هم گزینه «رفع انسداد رمز کاربری». در این بخش رمز مدیریتی (یعنی همان رمزی که شامل اعداد، حروف و کاراکترهای خاص بود) و همچنین رمز کاربری جدید خود را وارد کنید و گزینه «رفع انسداد» را انتخاب کنید. حالا می‌توانید دوباره به سامانه سفته برگردید و با ورود رمز کاربری جدید،‌ امضای خود را روی سفته‌ ثبت کنید.
  بعد از ثبت موفق امضای الکترونیکی بر روی سفته خود گزینه «نهایی سازی» را بزنید تا مهر وزارت دارایی بر روی سفته نمایان شود، درصورتی که این مهر را نمی‌بینید مجددا تلاش کنید.
  نمونه سفته نهایی:
 6. بعد از خرید و امضای سفته الکترونیکی، ابتدا باید فایل پی‌دی‌اف سفته را از سامانه سفته الکترونیکی دانلود کنید.
  توجه داشته باشید که در سامانه سفته الکترونیکی، وارد سفته‌ خود که می‌شوید، دو فایل می‌بینید. فایل اول، سفته امضا‌شده‌ است و مهر وزارت دارایی روی آن قرار دارد ولی روی فایل دوم امضایی وجود ندارد. در این مرحله حتما دقت داشته باشید که فایل امضا‌شده همراه با مهر وزارت دارایی را دانلود و سپس بارگذاری کنید.
  بعد از دانلود سفته امضا‌شده، وارد حساب کاربری خود در سایت لندو و بخش «بارگذاری سفته» شوید و بعد از آن سفته خود را بارگذاری کنید.
  کارشناسان ما سفته‌ شما را بررسی می‌کنند و در صورت تأیید، درخواستتان وارد مرحله امضای قرارداد خواهد شد.
  مشاهده آموزش مراحل امضای قرارداد
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوشمند آرمان گستر آریا (لندو) است.
Copyrights - Lendo Co. - 1401