آموزش ثبت امضای الکترونیکی

در لندو تمام مراحل دریافت وام، به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود؛ حتی امضای سفته و قراردادها. یعنی شما باید ابتدا امضای الکترونیکی خود را ثبت کنید تا بتوانید با استفاده از آن، سفته الکترونیکی و قراردادهای لندو و بانک آینده را امضا کنید. برای ثبت گواهی امضای الکترونیکی، باید از نرم‌افزار «آینده‌ساین» (نرم‌افزار اختصاصی بانک آینده) استفاده کنید. شما می‌توانید این نرم‌افزار را از طریق لینک زیر دانلود و در گوشی موبایل خود نصب کنید.دانلود مستقیم نرم‌افزار «آینده‌ساین»
توجه داشته باشید که در حال حاضر نصب نرم‌افزار «آینده‌ساین» روی گوشی‌های آیفون امکان‌پذیر نیست. پس اگر گوشی آیفون دارید، لطفا دریافت امضای الکترونیکی را با یک گوشی موبایل اندرویدی انجام دهید. همچنین توجه داشته باشید که برای استفاده از این نرم‌افزار، لازم است حتما مشتری بانک آینده باشید. یعنی کد ملی و شماره موبایل شما باید در بانک آینده ثبت شده باشد. اگر هنوز در بانک آینده حساب باز نکرده‌اید، از طریق لینک زیر می‌توانید نرم‌افزار «آبانک» را دانلود کنید و افتتاح حساب آنلاین خود را انجام دهید.دانلود نرم‌افزار «آبانک» و افتتاح حساب آنلاین

برای دریافت امضای الکترونیکی این ۱۰ مرحله را انجام دهید:

 1. بعد از نصب نرم‌افزار «آینده‌ساین»، برای ورود به آن باید کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کنید و سپس کد ارسال‌شده به شماره موبایلتان را وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره موبایل وارد‌شده باید حتما به نام خودتان باشد.
 2. در این مرحله باید دو نوع رمز تعیین کنید؛ رمز کاربری و رمز مدیریتی. (از رمز کاربری برای انجام امضای الکترونیکی و از رمز مدیریتی برای رفع انسداد رمز کاربری استفاده می‌شود) رمز کاربری فقط باید به شکل عدد باشد ولی رمز مدیریتی باید حتما شامل حروف، اعداد و کاراکترهای خاص (مثل % $ # @ !) باشد.
 3. در مرحله بعد باید در قسمت نام مرکز صدور گواهی، گزینه «میانی دولتی عام» را انتخاب کرده و سپس نام محصول را انتخاب کنید. در بخش «نام محصول» حتما مورد «گواهی موبایل برنز شخص حقیقی مستقل» را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت وام از لندو و آنلاین انجام‌شدن تمام مراحل، انتخاب گواهی برنزی الزامی است.
 4. در مرحله بعدی باید اطلاعات هویتی و اطلاعات تکمیلی خود را وارد کنید.
  • توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده باید دقیق و صحیح باشد.
  • سریال کارت ملی را باید از روی کارت ملی هوشمند خود وارد کنید. اگر هنوز کارت ملی هوشمندتان را دریافت نکرده‌اید، کد پیگیری که روی رسید تعویض کارت ملی نوشته شده است را وارد کنید.
  • توجه داشته باشید که نام و نام‌خانوادگی انگلیسی باید دقیقا مطابق با اطلاعات کارت ملی باشد.
 5. در این بخش می‌توانید بعد از مشاهده اطلاعات وارد‌شده، جمله «تمامی اطلاعات فوق را خوانده‌ام و تایید می‌کنم» را تیک بزنید و به مرحله بعد بروید.
 6. در این مرحله گزینه «شناسه پرداخت ندارم» را انتخاب کرده و هزینه دریافت امضای الکترونیکی را از طریق درگاه بانکی و با کارت بانکی خود پرداخت کنید.
  در این صفحه ایمیل خود را وارد کنید و با انتخاب گزینه «اعتبارسنجی و پرداخت» وارد درگاه بانکی شوید. بعد از پرداخت هزینه و مشاهده رسید آن، دوباره به نرم‌افزار «آينده‌ساین» برگردید و شناسه پرداخت خود را وارد کنید.
  شناسه پرداخت در دو بخش قابل مشاهده است؛ پیامکی که در این مرحله از طرف نرم‌افزار برای شما ارسال شده‌ و همچین صفحه‌ پرداخت موفقیت‌آمیز (در این صفحه شناسه پرداخت همان شماره پیگیری پرداخت است).
 7. در این صفحه گزینه «احراز هویت چهره» را انتخاب کنید تا احراز هویت شما به شکل آنلاین انجام شود.
  قبل از شروع فرایند تصدیق چهره به نکات زیر توجه کنید:
  • رعایت شئونات اسلامی الزامی است.
  • نباید مقابل دوربین، عینک یا ماسک داشته باشید.
  • گوشی موبایل را باید کاملا روبه‌روی خود بگیرید تا چهره شما به طور کامل در کادر مشخص‌شده قرار بگیرد؛ البته دوربین را نباید بیش از حد به صورت خود نزدیک کنید.
  • زمانی که نرم‌افزار از شما اجازه دسترسی به دوربین موبایلتان را می‌خواهد، آن را تأیید کنید تا بتوانید از دوربین موبایل خود برای ضبط عکس و فیلم استفاده کنید.
  • فرآیند احراز هویت فقط در ساعات اداری انجام می‌شود.
 8. در مرحله احراز هویت چهره، از شما جمله‌ای خواسته می‌شود که باید آن را با صدای رسا بخوانید و از خود فیلم بگیرید. توجه داشته باشید که صدای شما باید حتما بلند و شفاف باشد و در محیط آرامی قرار داشته باشید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از یک هندزفری استفاده کنید.
 9. در مرحله احراز هویت چهره، از شما جمله‌ای خواسته می‌شود که باید آن را با صدای رسا بخوانید و از خود فیلم بگیرید. توجه داشته باشید که صدای شما باید حتما بلند و شفاف باشد و در محیط آرامی قرار داشته باشید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از یک هندزفری استفاده کنید.
 10. مشاهده پیام زیر به این معنی است که گواهی امضای الکترونیکی شما با موفقیت صادر شده‌ است و شما می‌توانید با انتخاب گزینه «صدور گواهی» اطلاعات گواهی خود را مشاهده کنید. سپس باید رمز کاربری (یعنی همان رمزی که در ابتدا مشخص کرده بودید و فقط شامل عدد بود) را وارد کنید و بعد از آن با انتخاب گزینه «فعال‌سازی» آن را فعال کنید. حالا می‌توانید گواهی امضای الکترونیکی خود را ببینید. امضای الکترونیکی شما برای یک سال قابل استفاده خواهد بود.با این امضای الکترونیکی که ثبت کرده‌اید، می‌توانید سفته الکترونیکی و همچنین قراردادهای لندو را به صورت آنلاین امضا کنید.
  • توجه داشته باشید که به هیچ عنوان گواهی امضای الکترونیکی یا برنامه آینده‌ساین را تا زمان نهایی شدن و دریافت وام از گوشی خود پاک نکنید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوشمند آرمان گستر آریا (لندو) است.
Copyrights - Lendo Co. - 1401