راهنمای دریافت گواهی ثنا

یکی از مدارک الزامی برای دریافت وام لندو، داشتن گواهی ثنا است. برای دریافت گواهی ثنا، شما دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری به دفاتر قضایی مراجعه کنید. تمامی مراحل را بصورت آنلاین انجام دهید. برای دریافت گواهی، این مراحل را به ترتیب زیر طی کنید:
 1. آدرس سایت ثنا به نشانیsana.adliran.irرا در مرورگر خود تایپ کنید.

 2. وارد سایت ثنا شوید.

 3. بعد از وارد شدن به سایت، گزینه‌ی "ثبت‌نام برخط ثبت‌نام شخص حقیقی" را انتخاب کنید.

 4. بعد از کلیک روی این گزینه، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید کدملی، تاریخ تولد، شماره سریال شناسنامه و کد امنیتی را در قسمت مربوط به هرکدام وارد کنید.

 5. بعد از زدن دکمه‌ی تایید، صفحه‌ی مربوط به مقررات ثنا برای شما باز می‌شود. بعد از مطالعه‌ی قوانین ثنا، دکمه‌ی تایید را بزنید.

 6. بعد از این مرحله، صفحه‎ی مربوط به وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای برای شما باز می‌شود. اطلاعات مربوطه را وارد کرده و سپس روی گزینه‌ی مرحله‌ی بعد کلیک کنید.

 7. در مرحله‌ی بعدی، باید اطلاعات تماس خود را تکمیل کنید. بعد از تکمیل اطلاعات درخواستی، روی گزینه‎‌ی مرحله‌ی بعد کلیک کنید.

 8. در این مرحله از ثبت‌نام، اطلاعات مربوط به نشانی خانه یا محل کار خود را وارد کنید و سپس روی دکمه‌ی مرحله بعد کلیک کنید.

 9. در این مرحله، اطلاعات مربوط به شغل و تحصیلات خود را وارد کرده و روی گزینه‌ی ثبت اولیه‌ی اطلاعات کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر هر کدام از مراحل را به درستی تکمیل نکرده باشید، با پیام خطا روبه‌رو شده و باید برای تکمیل اطلاعات خواسته شده، به مراحل قبل برگردید.

 10. بعد از ثبت اولیه‌ی اطلاعات، سامانه‌ی ثنا کدی به شماره‌ی همراه شما ارسال می‌کند. این کد را به همراه شماره تماس خود در صفحه‌ی باز شده وارد کنید. دکمه‌ی تایید کد امنیتی را بزنید تا به مرحله‌ی بعد هدایت شوید.

 11. در این مرحله نوبت به پرداخت هزینه‌ی احراز هویت می‌رسد. یکی از کارگزاری‌های موجود را انتخاب کرده و بعد روی دکمه‌ی پرداخت هزینه کلیک کنید.

 12. عد از کلیک روی پرداخت، وارد درگاه پرداخت می‌شوید. اطلاعات مربوط به کارت بانکی خود را وارد کرده و پس از دریافت رمز پویا گزینه‌ی پرداخت را بزنید.

 13. بعد از پرداخت موفقیت‌آمیز هزینه، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود. در این صفحه، روی شروع احراز هویت غیرحضوری کلیک کنید.

 14. در این مرحله مطابق با دستورالعمل خواسته شده، روبه‌روی دوربین تلفن همراه یا وبکم لپ‌تاپ یا کامپیوتر قرار بگیرید.

 15. بعد از انداختن عکس، دکمه‌ی ثبت را زده و به مرحله‌ی بعد بروید.

 16. در مرحله‌ی بعد، امضای خود را در کادر خواسته شده با استفاده از صفحه‌ی لمسی گوشی یا لپ تاپ وارد کنید.

 17. بعد از وارد کردن امضا، صفحه‌ای برای شما باز شده که یک عبارت به شما نشان داده می‌شود. شما باید این عبارت را در قالب یک ویدیو ضبط کرده و ارسال کنید. برای این کار ابتدا روی دکمه‌ی ضبط ویدئو کلیک کنید و سپس عبارت را با صدای بلند و رسا بخوانید.

 18. بعد از تکمیل این مرحله، فرایند ثبت‌نام شما تمام می‌شود. نام کاربری و رمز ثنای شما به شماره‌ی همراه‌تان ارسال می‌شود.

 19. با نام کاربری و رمز ثنا وارد سامانه‌ی ثنا شده و با کلیک روی گزینه‌ی چاپ اطلاعات ثبت‌نام، گواهی ثنای خود را دانلود کنید.

اگر شما قبلا کد ثنای خود را به صورت حضوری دریافت کرده‌اید و الان فقط نیاز به دریافت فایل گواهی ثنا دارید، این مراحل را طی کنید:

 1. وارد سامانه‌ی ثنا به آدرسsana.adliran.ir شوید.

 2. در صفحه‌‌ی باز شده روی تغییر اطلاعات کلیک کنید.

 3. در این مرحله صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید کدملی و رمز ثنای خود را وارد کنید. در صورت فراموشی رمز ثنا، به صفحه‌ی قبل بازگردید و از طریق گزینه‌ی فراموشی رمز عبور، رمز جدید خود را دریافت کنید.

 4. بعد از وارد شدن به پروفایل کاربری‌تان، روی گزینه‌ی چاپ اطلاعات ثبت‌نام کلیک کرده و فایل گواهی خود را دریافت کنید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوشمند آرمان گستر آریا (لندو) است.
Copyrights - Lendo Co. - 1401