دریافت وام با سند ملکی 1403/ شرایط، مدارک و مراحل

دریافت وام با سند ملکی 1403/ شرایط، مدارک و مراحل
تاریخ انتشار: - مطالعه: 8 دقیقه
فهرست محتوا

درخواست وام یکی از راهکارهای تأمین کسری بودجه است و در خیلی از اوقات بهترین روش برای حل مشکلات و رفع نیاز محسوب می‌شود. بیشتر وام‌های بانکی به شرط معرفی یک ضامن معتبر شاغل در مراکز دولتی ارائه می‌شود. اما در بسیاری مواقع می‌توانید برای دریافت وام بانکی از سند ملکی به‌عنوان ضمانت استفاده کنید. دریافت وام با سند ملکی از تسهیلات ویژه بسیاری از بانک‌های کشور است و با کمک این ویژگی می‌توانید در زمان کوتاهی وام خود را دریافت کنید. در این مطلب از مجله لندو قصد داریم که از نحوه دریافت وام با سند ملکی در بانک‌های مختلف صحبت کنیم.

دریافت وام با سند ملکی 1403/ شرایط، مدارک و مراحل

معرفی ضامن معتبر یکی از چالش‌های زمان‌بر برای درخواست وام است و معمولاً بیشتر متقاضیان زمان بسیاری را صرف پیدا کردن ضامن می‌کنند. یکی از مزیت‌های دریافت وام با سند ملکی، سرعت واریز آن است. چون دیگر برای دریافت این وام، سند ملک برای ضمانت کفایت می‌کند. شرایط دریافت وام فوری با سند ملکی در هر بانک می‌تواند با دیگری متفاوت باشد. به‌عنوان مثال در بعضی از بانک‌ها برای دریافت این نوع بانک به سپرده‌گذاری هم نیازی نیست، درحالی‌که ممکن است در قوانین یک بانک دیگر برای پرداخت وام روی سند خانه، شرط سپرده‌گذاری هم وجود داشته باشد.

همان‌طور که می‌دانید، معرفی ضامن از شروط اصلی دریافت بیشتر وام‌های بانکی است. به‌عنوان مثال اگر وارد صفحه وام زنان خانه دار در مجله لندو شوید، با شرط معرفی ضامن روبه‌رو خواهید شد. درحالی‌که اگر برای وام با سند ملکی درخواست دهید، دیگر نیازی به معرفی ضامن نیست.

مهم‌ترین شرطی که متقاضیان وام با سند خانه باید رعایت کنند و قانون مشترک همه بانک‌ها محسوب می‌شود، شش دانگ بودن سند معرفی‌شده است. در واقع این سند باید مالکیت کل ملک را اثبات کند و هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشد. یکی از نکاتی که بانک به آن دقت می‌کند، تنظیم سند ارائه‌شده در یک دفتر رسمی است. یادتان باشد، سندی که برای ضمانت ارائه می‌کنید، هرگز نباید در رهن موسسه مالی دیگری باشد.

دریافت وام با سند ملکی

یادتان باشد: خوش‌حساب بودن سابقه متقاضی وام و نداشتن چک برگشتی از شروط اصلی دریافت وام با سند ملکی در تمامی بانک‌ها است.
یک نکته مهم: مبلغ وام با سند ملکی در هر بانکی متفاوت است، اما معمولاً سود بازپرداخت آن‌ها 18 درصد است.

وام با سند ملکی از بانک ملت

بانک ملت از جمله بانک‌هایی است که با ارائه سند شش دانگ ملک به متقاضیان وام می‌دهد. مالک اصلی سند و همچنین فامیل درجه اول او تا سقف 200 میلیون تومان می‌توانند برای دریافت وام با سند ملکی درخواست دهند. سندی که به بانک معرفی می‌شود، نباید مشکلی برای خرید و فروش و همچنین انتقال نداشته باشد. وام‌گیرنده باید در اقساط ماهانه با سود 18 درصد در طی 5 سال وام خود را تسویه کند.

حتما بخوانید:  بررسی انواع وام بانکی در سال 1402

وام بانک ملی با ضمانت سند ملکی

اگر می‌خواهید با استفاده از سند منزل خود وام بگیرید، می‌توانید به سراغ بانک ملی هم بروید. بانک ملی با ارائه سند ملکی تا سقف 50 میلیون تومان وام خرید کالا ارائه می‌دهد. البته ناگفته نماند که حتماً پیش‌فاکتور کالا را باید ضمیمه مدارک‌تان کنید. این وام به افراد بالای 18 سال به شرط ارائه فیش حقوقی یا جواز کسب داده می‌شود. حتماً باید یک حساب قرض‌الحسنه در بانک ملی باز کنید تا بتوانید از این مزیت استفاده کنید.

 

 اگر به دنبال وام خرید کالا هستید، یک پیشنهاد دیگر هم از بانک آینده برایتان داریم. اگر وارد صفحه وام بدون ضامن در سایت لندو شوید، می‌توانید تا سقف 20 میلیون تومان از این سامانه اعتبار خرید کالا دریافت کنید. بنابراین اگر متقاضی وام خرید کالا هستید، اما سند ملکی ندارید یا نمی‌توانید شخصی را به‌عنوان ضامن معرفی کنید، می‌توانید از وام لندو استفاده کنید.

دریافت وام با سند ملکی از بانک صادرات

یکی از تسهیلات بانک صادرات، ارائه وام با سند ملکی است. سقف این وام 50 میلیون تومان با سود 18 درصد است. متقاضی باید در مدت سه سال بازپرداخت این وام را انجام دهد. اگر دو ضامن رسمی به بانک معرفی کنید، وام به شما تعلق خواهد گرفت. اما به‌جای معرفی ضامن می‌توانید سند معتبر ملکی کارشناسی‌شده را در رهن بانک قرار دهید تا بتوانید این وام را دریافت کنید. یادتان باشد که باید در بانک خوش‌حساب باشید؛ چک برگشتی و بدهی در سابقه شما برای دریافت وام نمره منفی می‌حسوب می‌شود.

وام بانک رسالت با کمک سند ملک

طرح دریافت وام با سند ملکی در بانک رسالت هم اجرا می‌شود. این وام تا سقف 60 میلیون تومان با بازپرداخت 5 ساله به متقاضیان داده می‌شود. برای دریافت این وام ابتدا باید درخواست خودتان را در اینترنت‌بانک رسالت ثبت کنید. برای دریافت وام رسالت باید در این بانک حساب داشته باشید و حتماً یک سند ملکی معتبر به‌عنوان ضمانت به بانک معرفی کنید.

حتما بخوانید:  لیست بانک های ارائه دهنده وام جعاله + سقف وام 1403

شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه

خرید خانه یکی از مهم‌ترین چالش‌های هر زوج در زمان شروع زندگی است. به همین دلیل وام‌های خرید مسکن از پرمتقاضی‌ترین تسهیلاتی است که بانک‌ها ارائه می‌دهند. معرفی ضامن یکی از شروط اصلی ارائه وام مسکن است.

اما برای بسیاری از افراد پیدا کردن ضامن مرحله سختی است و به همین دلیل دیرتر از موعد مقرر موفق به معرفی ضامن و دریافت وام می‌شوند. طرح ارائه وام مسکن با سند خانه در زمانی که نمی‌توانید فردی را به‌عنوان ضامن معرفی کنید، طرح بسیار کارآمدی است. ارائه سند خانه‌ای که به‌نام اقوام درجه یک است، می‌تواند به‌عنوان ضمانت دریافت وام کافی باشید.

یکی از شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه، ثبت رسمی سند معرفی‌شده در دفاتر اسناد رسمی است. بنابراین اگر اقوام درجه یک شما ملکی را با مبایعه‌نامه در مجموعه‌های مشاور املاک معامله کرده‌ است، نمی‌تواند مشکل ضمانت وام شما را رفع کنند.

مبایعه‌نامه‌های این املاک به هیچ‌عنوان از طرف بانک برای ضمانت کافی نیست. بنابراین اگر متقاضی وام مسکن هستید، پیش از صدور سند رسمی ملک ضمانت برای ثبت درخواست، افتتاح حساب و سپرده‌گذاری اقدام کنید تا به‌محض رسیدن سند، بدون اتلاف وقت باقی مراحل دریافت وام را انجام دهید. اگر به دنبال خرید خانه هستید ولی شرایط گرفتن وام مسکن با سند خانه را ندارید، می‌توانید وارد صفحه وام مسکن جوانان در مجله لندو شوید و در مورد دریافت این وام بیشتر بدانید.

یک وام راحت دریافت کنید

بهترین وام برای شما وامی است که با شرایط‌تان هم‌خوانی داشته باشد تا پیش از دریافت آن با چالش کمتری روبه‌رو شوید. در طرح‌های جدید وام‌های بانکی، وام خرید کالا از تسهیلات پرطرفدار است و می‌تواند به‌عنوان کمک هزینه برای خرید کالاهای گران‌قمیت بسیار کارآمد باشد. معرفی ضامن از شرایط اصلی دریافت وام خرید کالا در بسیاری از بانک‌های کشور است. همان‌طور که گفتیم معرفی ضامن یک چالش بزرگ برای متقاضی است. اگر وارد سایت لندو شوید می‌توانید بدون معرفی ضامن و ارائه چک به راحتی تا سقف 20 میلیون تومان برای دریافت وام درخواست دهید.

این وام مخصوص خرید کالا است و به صورت اعتبار خرید اینترنتی ارائه می‌شود. برای دریافت وام 20 میلیونی حتی به معرفی سند ملکی هم نیازی نیست و برگه سفته برای ضمانت کافیست؛ آیا تا به‌حال برای دریافت وام با سند ملکی اقدام کرده‌اید؟ در زمان درخواست این وام با چه چالش‌هایی روبه‌رو بودید؟ از تجربه خودتان برای ما بنویسید تا کابران لندو بتوانند از راهنمایی شما استفاده کنند.

ad here
توسط بهار باقریان 171 نوشته

برچسب ها:
3
Rose ۱۴۰۱/۰۶/۲۴

سلام وقت شما بخیر در رابطه با وام روی سند شش دانگ تا سقف چه مبلغی را می‌توان دریافت کرد؟در تهران

    فائزه میرسلطانی ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

    سلام دوست عزیز
    این مبلغ به بانک و شعبه وابسته است. لطفا از شعبه مورد نظرتون سوال بفرمایید.

محمدی ۱۴۰۱/۰۹/۰۱

سلام وقت شما بخیر . من نیاز مبرم به وام ۵۰ تا ۱۰۰ تومان دارم. سند ۶ دانگ دارم. ضامن دارم. چک دارم. کارمند رسمی هستم. تمام شرایط رو دارم. منتها هیچ بانکی با من همکاری نداره که وام بگیرم.سرپرست خانوار هم هستم و قدرت پرداخت قسط را دارم. لطف بانک یا شعبه بانکی که می دانید با شرایطی که من دارم به من وام می دهند معرفی نمایید. هر بانکی که بفرمایید چه خصوصی و چه دولتی رفته ام ولی کسی به من کمک نمی کند. بسیار به این وام تا پایان ماه نیاز دارم.لطف راهنمایی بفرمایید و به من کمک کنید.رتبه بانکی هم c است. متشکرم

سیروس ۱۴۰۱/۱۱/۱۳

این دقیقا مشکلی که تمام مرذم عادی در کشور با آن روبرو هستند، اما یه سفارش آقایون از بالا ۱۰۰۰ میلیارد وام میدن قسط هم نمیگیرن.

صادق اکبری ۱۴۰۲/۰۱/۲۰

سلام خسته نباشید ایا روی سندخانه روستای وام میدن اگه میدن کدام بانکها وام میدن ممنونم راهنماییم کنید