نمره اعتبار

ما در لندو بر خلاف تمام بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، بابت تأخیر در پرداخت اقساط از شما جریمه دیرکرد نمی‌گیریم. در صورت تأخیر در پرداخت اقساط، صرفا نمره اعتبار شما کاهش پیدا می‌کند که در خریدهای بعدی‌تان از لندو تاثیرگذار خواهد بود. نمره اعتبار (Credit Score) یکی از نوآوری‌های لندو است که ما از آن به عنوان معیاری برای سنجیدن خوش‌قولی و مسئولیت‌پذیری شما استفاده می‌کنیم و مزایای ویژه‌ای برای نمره اعتبارهای بالا در نظر گرفته‌ایم. برای مشاهده نمره اعتبار خود می‌توانید به حساب کاربری تان مراجعه کنید.

محاسبه نمره اعتبار

مکانیزم نمره اعتبار مشتریان در لندو در دو نسل مختلف با راهکارهای متفاوتی طراحی شده است. در نسل اول نمره اعتبار مشتریان بر اساس الگوریتم‎های پیش‌بینی ریسک با مدل رگرسیون خطی انجام شده است. در نسل دوم پیش‌بینی نرخ نکول با استفاده از الگوریتم‎‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و با در نظر گرفتن نزدیک به ۶۰ ویژگی از مشتری و با دقت بسیار بالایی پیاده سازی شده است.

محاسبه نمره اعتبار بر اساس الگوریتم‌های پیچیده هوش مصنوعی و با در نظر گرفتن داده‌های مختلف انجام می‌شود. روش دقیق محاسبه نمره اعتبار در لندو محرمانه است.

عوامل موثر در تعیین نمره اعتبار

 • پرداخت به موقع یا پیش از موعد اقساط یا تاخیر در پرداخت
 • مبلغ اقساط
 • سابقه خرید از لندو
 • اطلاعات پروفایل کاربری (سن، جنسیت، وضعیت تاهل، شغل و ...)
 • گزارش اعتباری در سیستم بانکی

مزایای نمره اعتبار بالا

 • کاهش سود اقساط برای درخواست‌های بعدی
 • افزایش سقف اعتبار برای درخواست‌های بعدی
 • قرعه‌کشی بین مشتریان با نمره اعتبار بالا و اهدای جایزه به بالاترین نمره اعتبار به صورت ماهانه
 • اهدای کد هدیه برای خرید از سایت تیمچه (فروشگاه اختصاصی لندو)

افزایش نمره اعتبار و دریافت هدیه نقدی

در لندو بازه‌هایی برای نمره اعتبار مشتریان مشخص شده است که در جدول زیر آن را مشاهده می‌کنید. در صورتی که نمره اعتبار شما در لندو به بالای ۳۰۰ برسد، بر اساس بازه‌ای که در آن قرار بگیرید، برنده هدیه نقدی خواهید شد.

این هدیه نقدی به صورت یک کد هدیه خرید از سایت تیمچه به شما ارائه می‌شود که برای استفاده از آن، محدودیتی در سقف مبلغ خرید وجود ندارد. یعنی مثلا اگر نمره اعتبار شما وارد بازه ۳۰۰ تا ۴۰۰ شود، یک کد هدیه ۱۲۰ هزار تومانی دریافت می‌کنید؛ با این کد مبلغ خرید شما از تیمچه هر چقدر باشد، ۱۲۰ هزار تومان از آن کسر خواهد شد.

طبیعی است که اگر نمره اعتبارتان بالاتر برود و در بازه بالاتری قرار بگیرید، مجددا مبلغ هدیه بیشتری دریافت خواهید کرد. این  کد هدیه هم از طریق پیامک برایتان ارسال می‌شود.

در جدول زیر مشخص شده است که مشتریان با صعود به هر بازه نمره اعتبار، چه مبلغی را به عنوان هدیه دریافت می‌کنند.

اگر نمره اعتبار شما وارد این بازه شود: این مبلغ هدیه را دریافت می‌کنید!
۳۰۰ تا ۴۰۰ ۱۲۰ هزار تومان
۴۰۰ تا ۵۰۰ ۱۴۰ هزار تومان
۵۰۰ تا ۶۰۰ ۱۶۰ هزار تومان
۶۰۰ تا ۷۰۰ ۱۸۰ هزار تومان
۷۰۰ تا ۸۰۰ ۲۰۰ هزار تومان
۸۰۰ تا ۹۰۰ ۲۴۰ هزار تومان
۹۰۰ تا ۱۰۰۰ ۳۰۰ هزار تومان
بالای ۱۰۰۰ ۴۰۰ هزار تومان

لطفا به نکات زیر توجه کنید:

 • نمره اعتبار مثبت برای پرداخت‌های به موقع و یا زودتر از موعد در نظر گرفته شده است. هرچه مدت زمان پرداخت شما زودتر از زمان سررسید باشد، افزایش نمره اعتبار بیشتر است.
 • برای پرداخت‌های با تأخیر، نمره اعتبار منفی لحاظ می‌شود. هرچه مدت زمان تأخیر بیشتر باشد، نمره اعتبار منفی بیشتری اعمال خواهد شد.

دسته‌‌بندی مشتریان براساس نمره اعتبار در جدول زیر عنوان شده است:

نمره اعتبار وضعیت
بالای 1000 مشتری ویژه (+A)
200 تا 1000 عالی (A)
101 تا 200 خوب (B)
100 مشتری جدید (C)
51 تا 100 متوسط (D)
1 تا 50 ضعیف (E)
صفر و کمتر مردود (پیگیری حقوقی)