نحوه پرداخت اقساط

بازپرداخت اقساط در لندو به‌صورت ۶، ۹ و ۱۲ ماهه است و شما می‌توانید در زمان ثبت درخواست، یکی از این روش‌ها را برای بازپرداخت خود انتخاب کنید.
توجه داشته باشید که شما باید اقساط خود را به لندو پرداخت کنید، نه فروشگاهی که با وام لندو از آن خرید کرده‌اید.
بعد از ثبت درخواست وام، بارگذاری مدارک و تایید اعتبارسنجی درخواستتان، باید وارد حساب کاربری خود در سایت لندو شوید و پیش‌پرداخت وام خود را بپردازید. در صفحه اول حساب کاربری خود می‌توانید مبلغ پیش‌پرداخت را مشاهده، انتخاب و واریز کنید. در صورتی که واریز پیش‌پرداخت با موفقیت انجام شود، صفحه تأیید پرداخت را مشاهده می‌کنید.
حالا باید مراحل وام خود را ادامه دهید تا بعد از تایید نهایی درخواست، وام خود را در قالب «لندو کارت» یا شارژ کیف پول اعتباری سایت تیمچه دریافت کنید. بعد از دریافت وام، پرداخت ماهانه اقساط شروع خواهد شد. شما باید هر ماه وارد حساب کاربری خود و بخش «قسط‌های من» شوید و اقساط بعدی خود را پرداخت کنید.
لطفا توجه داشته باشید که پرداخت اقساط شما از زمان دریافت وام (شارژ کیف پول تیمچه یا دریافت لندو کارت) شروع می‌شود، نه زمانی که خرید خود را نهایی می‌کنید.
ضمناً شما برای استفاده از شارژ کیف پول اعتباری خود و خرید از سایت تیمچه ۲ ماه فرصت دارید؛ ولی تاخیر در تکمیل خرید، پرداخت اقساط شما را به تعویق نمی‌اندازد و همان‌طور که گفتیم اقساط شما از زمان دریافت وام شروع خواهد شد.

تأخیر در پرداخت اقساط لندو چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

در لندو هر مشتری یک نمره اعتبار دارد که این نمره بر اساس رفتار پرداخت اقساط مشتری تعیین می‌شود و محاسبه آن به معیارهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال تأخیر در پرداخت اقساط، نمره اعتبار را کاهش می‌دهد و پرداخت به‌موقع یا زودتر از موعد اقساط، باعث افزایش این نمره می‌شود.
دریافت جریمه دیرکرد پرداخت اقساط هم موضوعی است که به نمره اعتبار هر مشتری بستگی دارد. به‌ این‌ صورت که اگر نمره اعتبار شما کمتر از ۳۰۰ باشد، باید جریمه دیرکرد پرداخت کنید؛ ولی اگر نمره اعتبارتان بالای ۳۰۰ باشد، در صورت تأخیر در پرداخت اقساط، مشمول پرداخت جریمه دیرکرد نمی‌شوید. ضمناً شما ۵ روز بعد از موعد قسط خود، برای پرداخت آن فرصت دارید. یعنی در صورت تأخیر تا ۵ روز بعد از موعد قسط، جریمه دیرکرد برای شما محاسبه نخواهد شد.

محاسبه جریمه دیرکرد چطور انجام می‌شود؟

نحوه محاسبه جریمه دیرکرد لندو به‌ این صورت است که به ازای هر هفته تأخیر در پرداخت هر قسط، مبلغ ۲۵ هزار تومان جریمه دیرکرد از شما دریافت می‌شود که مجموع جریمه دیرکرد خود را باید در زمان پرداخت قسط، به لندو بپردازید.
مبلغ ذکرشده یک مبلغ ثابت برای تمام مشتریان لندو است و مبلغ وام و زمان دریافت وام تأثیری روی میزان و نحوه محاسبه جریمه دیرکرد ندارد.

سه نکته مهم:

  • عواقب بدقولی در پرداخت اقساط لندو فقط به جریمه دیرکرد محدود نیست. در صورت دیرکرد بیشتر از یک ماه، مراتب به واحد حقوقی لندو اطلاع داده شده و از طریق قرارداد و سفته‌ دریافتی از مشتری، پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.
  • در صورت تأخیر در پرداخت اقساط، از روش‌های پیامکی، ایمیلی و تلفنی مسئله را با شما درمیان می‌گذاریم تا اگر پرداخت قسط خود را فراموش کرده‌اید، در اسرع‌وقت آن را بپردازید و مشمول پرداخت جریمه دیرکرد یا پیگیری‌های حقوقی نشوید.
  • در صورتی که بیش از 2 ماه در پرداخت اقساط خود تأخیر داشته باشید، فرایند وصول مطالبات توسط بانک آینده انجام خواهد شد. هزینه پیگیری وصول مطالبات بانک آینده هم ۳ درصد مبلغ قسط شماست که به جریمه دیرکرد هفتگی و اصل مبلغ قسط اضافه می‌شود.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوشمند آرمان گستر آریا (لندو) است.
Copyrights - Lendo Co. - 1401