سوالات متداول مشتریان

1 - سقف وامی که می‌توانم از لندو بگیرم چقدر است؟
پاسخ:در حال حاضر سقف وام لندو ۲۰ میلیون تومان است.
2 - نحوه دریافت وام به چه صورت است؟
پاسخ:برای دریافت وام از لندو، ابتدا باید درخواست وام خود را ثبت کنید. سپس مدارک لازم را بارگذاری کنید تا درخواست شما توسط لندو و بانک آینده بررسی و اعتبارسنجی شود. بعد از تایید اعتبارسنجی، باید پیش‌پرداخت وام خود را واریز کنید. در مرحله بعدی هم باید سفته الکترونیکی را تهیه و آن را با امضای الکترونیکی خود امضا کنید. سپس قراردادهای لندو و بانک آینده را هم به‌صورت آنلاین امضا کنید. حالا دیگر وام شما نهایی می‌شود و مبلغ وام در قالب یک لندو کارت یا شارژ کیف پول اعتباری سایت تیمچه (هر کدام که خودتان انتخاب کرده باشید)، در اختیارتان قرار می‌گیرد تا با آن خرید خود را انجام دهید.
3 - نحوه استفاده از لندو کارت چگونه است؟
پاسخ:لندو کارت ۷ روز بعد از تأیید نهایی درخواست وام شما، از طریق پست به آدرستان ارسال می‌شود. البته توجه داشته باشید که بعد از دریافت لندو کارت، لندو با شما تماس می گیرد تا کارت شما فعال شود. حالا می‌توانید از موجودی کارت خود، که همان مبلغ وام درخواستی شماست، برای خرید کالا یا خدمات مورد نیازتان استفاده کنید. این کارت مشابه یک کارت بانکی است؛ یعنی هم در تمام دستگاه‌های کارت‌خوان قابل استفاده است و هم می‌توانید از آن برای خرید آنلاین از تمامی فروشگاه‌های اینترنتی استفاده کنید.
4 - آیا برای ثبت‌نام یا دریافت وام نیاز به مراجعه حضوری است؟
پاسخ:خیر؛ در فرایندهای لندو نیازی به مراجعه حضوری شما نیست و همه‌چیز به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود.
5 - لندو در چه شهرهایی فعال است؟
پاسخ:خدمات خرید اقساطی لندو در تمام شهرهای ایران فعال است و از آنجایی که همه مراحل به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود، هیچ محدودیتی برای هیچ‌کدام از شهرها وجود ندارد.
6 - برای دریافت وام از لندو، باید پیش‌پرداخت داشته باشم؟
پاسخ:بله؛ بعد از ثبت درخواست، بارگذاری مدارک و تایید اعتبارسنجی درخواستتان، لازم است پیش‌پرداخت وام خود را واریز کنید. مبلغ پیش‌پرداخت هم به میزان وام درخواستی شما بستگی دارد.
7 - ضامن و دسته چک ندارم، آیا باز هم می‌توانم از لندو وام بگیرم؟
پاسخ:بله؛ برای دریافت وام از لندو هیچ نیازی به چک و ضامن نیست و دریافت وام فقط از طریق ارائه سفته انجام می‌شود.
8 - برای دریافت وام چه مدارکی لازم است؟
پاسخ:
 1. تصویر پشت و روی کارت ملی جدید / کارت ملی قدیمی به همراه رسید تعویض
 2. تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
 3. تصویر پشت‌ و روی سند یا اجاره‌نامه محل سکونت متقاضی یا یکی از اقوام درجه یک (پدر، مادر یا همسر)
 4. تصویر یکی از این مدارک (با مهر و تاریخ به‌روز):
  • پرینت گردش حساب ۳ ماه آخر (صفحه اول و صفحه آخر با امضای شعبه)
  • فیش حقوقی
  • گواهی اشتغال به‌کار
 5. سفته الکترونیکی
9 - نحوه استفاده از وام لندو برای خرید از فروشگاه‌ تیمچه چگونه است؟
پاسخ:بعد از تأیید نهایی درخواست وام، کیف پول اعتباری‌ شما در سایت تیمچه به صورت خودکار شارژ می‌شود. برای استفاده از این شارژ کافی است با شماره‌ موبایلی که در سایت لندو ثبت درخواست کرده‌اید، وارد سایت تیمچه شوید و از اعتبار موجود در کیف پول اعتباری خود برای خرید استفاده کنید.
10 - اگر مثلا به میزان ۲۰ میلیون تومان وام خرید اقساطی دریافت کنم، ولی کالای مورد نظرم ۱۹ میلیون تومان باشد، آیا با باقیمانده وامم می‌توانم خرید کنم؟
پاسخ:بله؛ در روش خرید از فروشگاه تیمچه، از آن‌جایی که لندو کیف پول اعتباری‌تان را در سایت تیمچه شارژ می‌کند، شما می‌توانید از مبلغ باقی‌مانده در کیف پول خود برای خریدهای بعدی استفاده کنید.در روش خرید با لندو کارت هم شما می‌توانید از باقی‌مانده موجودی کارت خود در دستگاه‌های کارت‌خوان یا خرید آنلاین استفاده کنید.
11 - آیا با وام خود می‌توانم بیشتر از یک کالا بخرم؟
پاسخ:بله؛ چه روش خرید از فروشگاه تیمچه را انتخاب کرده باشید، چه روش خرید با لندو کارت، هیچ محدودیتی در تعداد و نوع کالایی که خریداری می‌کنید وجود ندارد. حتی شما می‌توانید هزینه انواع خدمات مثل پزشکی، سفر و … را هم با لندو کارت خود بپردازید.
12 - از دریافت وام منصرف شده‌ام، آیا می‌توانم وام خود را به لندو پس بدهم؟
پاسخ:خیر؛ در صورتی که بعد از واریز پیش‌پرداخت از درخواست خود منصرف شده باشید، امکان لغو درخواست وجود ندارد.
13 - آیا شارژ کیف پول اعتباری تیمچه را می‌توان به پول نقد تبدیل کرد؟
پاسخ:خیر؛ شارژ کیف پول اعتباری تیمچه قابلیت نقدشوندگی ندارد. یعنی شما نمی‌توانید آن را به پول نقد تبدیل کنید و فقط می‌توانید با استفاده از آن، کالای مورد نظر خود را از فروشگاه‌ تیمچه خریداری کنید.
14 - پرداخت اقساط در لندو چگونه است؟
پاسخ:روش پرداخت اقساط به صورت ۶ ماهه، ۹ ماهه یا ۱۲ ماهه است و شما می‌توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید. همچنین باید اقساط خود را به صورت آنلاین از طریق سایت لندو و حساب کاربری‌تان بپردازید.
15 - اگر در پرداخت اقساط تأخیر داشته باشم، چه اتفاقی می‌افتد؟
پاسخ:اگر اقساط خود را به موقع پرداخت نکنید و تأخیر داشته باشید، از شما جریمه دیرکرد دریافت می‌شود. البته جریمه دیرکرد به نمره اعتبار شما بستگی دارد. به‌ این‌ صورت که اگر نمره اعتبار بالای ۳۰۰ داشته باشید، مشمول پرداخت جریمه نمی‌شوید. همچنین همه مشتریان لندو تا ۵ روز بعد از موعد قسط خود، فرصت دارند آن را بدون جریمه دیرکرد پرداخت کنند. برای آگاهی بیشتر در مورد نمره اعتبار لندو کلیک کنید. ضمناً از آن‌جایی که وام لندو در واقع همان وام خرید کالای بانک آینده است، در صورت تاخیر در پرداخت اقساط، در سیستم بانکی کشور نمره اعتبار منفی برایتان ثبت می‌شود.
16 - اگر اقساطم را زودتر از موعد پرداخت کنم، چه مزیتی دارد؟
پاسخ:اگر اقساط خود را زودتر از موعد پرداخت کنید، نمره اعتبارتان در لندو افزایش پیدا می‌کند. با افزایش نمره اعتبار، علاوه بر اینکه می‌توانید مجدداً از لندو وام بگیرید، در قرعه‌کشی ماهانه لندو هم شرکت داده می‌شوید. همچنین مشتریانی که نمره اعتبار بالای ۳۰۰ دارند، در صورت تأخیر در پرداخت اقساط، به لندو جریمه دیرکرد پرداخت نمی‌کنند.
17 - سود و کارمزد دریافتی لندو چقدر است؟
پاسخ:از آن‌جایی که وام دریافتی شما توسط بانک آینده تأمین می‌شود، سود اقساط شما نرخ مصوب بانک مرکزی، یعنی 23 درصد است. مبلغی هم تحت عنوان پیش‌پرداخت از شما دریافت می‌شود که مبلغ آن به میزان وام شما بستگی دارد.
18 - نمره اعتبار چیست و چه تأثیری ندارد؟
پاسخ:نمره اعتبار معیاری برای محاسبه خوش‌قولی مشتریان لندو است که بر اساس عواملی مثل زمان پرداخت اقساط، مبلغ اقساط و گزارش اعتباری در سیستم بانکی محاسبه می‌شود. مشتریان لندو با داشتن نمره اعتبار بالا، می‌توانند از مزایای مختلفی مثل شرکت در قرعه‌کشی بهره‌مند شوند. همچنین نمره اعتبار پایین می‌تواند مشکلاتی مثل پرداخت جریمه دیرکرد را برای مشتری ایجاد کند.
19 - سفته الکترونیکی چیست و چطور باید آن را خریداری کرد؟
پاسخ:
سفته الکترونیکی به‌تازگی وارد سیستم بانکی کشور شده و در حال حاضر چند بانک از جمله بانک ملی و بانک آینده، امکان خرید این سفته را فراهم کرده‌اند. برای دریافت وام لندو، باید سفته موردنیاز را از طریق سامانه سفته الکترونیکی بانک آینده خریداری کنید. برای مشاهده آموزش خرید سفته الکترونیکی، بهاین صفحه مراجعه کنید.
20 - سفته الکترونیکی را چطور باید امضا کرد؟
پاسخ:
امضای سفته الکترونیکی به‌صورت آنلاین و از طریق امضای الکترونیکی انجام می‌شود. برای ثبت امضای الکترونیکی خود باید از نرم‌افزار «آینده‌ساین» (نرم‌افزار اختصاصی بانک آینده) استفاده کنید. دراین صفحهمی‌توانید آموزش کامل ثبت امضای الکترونیکی را مشاهده کنید.
21 - سفته الکترونیکی را کجا باید بارگذاری کنم؟
پاسخ:بعد از خرید سفته الکترونیکی و امضای آن با امضای الکترونیکی، باید فایل سفته را از سامانه سفته الکترونیکی بانک آینده دانلود و در حساب کاربری لندو بارگذاری کنید. برای این کار باید وارد حساب کاربری خود شوید و بعد از انتخاب گزینه «درخواست‌های من»، بخش «بارگذاری سفته» را انتخاب کنید.
22 - آیا سفته الکترونیکی معتبر است؟ می‌توانم سفته کاغذی به لندو ارائه دهم؟
پاسخ:خیر؛ تنها سفته‌ای که لندو از شما می‌پذیرد، سفته الکترونیکی است. توجه داشته باشید که سفته الکترونیکی معتبرتر از نوع کاغذی آن است؛ چون در یک بستر کاملاً قانونی، مشخصات صادرکننده، دریافت‌کننده، مبلغ ضمانت و امضای الکترونیکی متقاضی در سفته درج می‌شود و امکان جعل و هرگونه سواستفاده از آن وجود ندارد. ضمناً خرید سفته الکترونیکی را تنها باید از طریق سامانه اختصاصی بانک آینده انجام دهید.
23 - برای خرید سفته الکترونیکی باید در بانک آینده حساب داشته باشم؟
پاسخ:بله؛ خرید سفته الکترونیکی تنها باید از طریق سامانه اختصاصی بانک آینده انجام شود. به همین دلیل اگر در بانک آینده حساب ندارید، لازم است قبل از اقدام به خرید سفته الکترونیکی، در بانک آینده حساب باز کنید. افتتاح حساب در این بانک به‌صورت آنلاین و از طریق نرم‌افزار «کیلید» (نرم‌افزار اختصاصی بانک آینده) هم انجام می‌شود.
24 - امضای قراردادهای لندو و بانک آینده چطور انجام می‌شود؟
پاسخ:
یکی از مراحل دریافت وام از لندو، امضای قراردادهای لندو و بانک آینده‌ است که این مرحله هم به‌صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از امضای الکترونیکی، که در مرحله خرید سفته الکترونیکی ثبت و دریافت کرده‌اید، قراردادهای لندو و بانک آینده را هم به‌صورت آنلاین امضا کنید. برای مشاهده آموزش امضای آنلاین قراردادها، بهاین صفحهمراجعه کنید.
25 - نمی‌توانم از سامانه سفته الکترونیکی و برنامه آیند‌ه‌ساین استفاده کنم. چه مشکلی دارد؟
پاسخ:ثبت‌نام در سامانه سفته الکترونیکی بانک آینده و احراز هویت در برنامه «آینده‌ساین» به سرویس ثبت‌احوال متصل است و به همین دلیل تنها در ساعات اداری انجام می‌شود. همچنین برای ثبت‌نام در این دو سامانه، باید شماره موبایل شما به نام خودتان باشد و در بانک آینده هم ثبت شده باشد. ضمناً همه اطلاعاتی که وارد می‌کنید مثل کد پستی، مشخصات هویتی و … باید دقیق و صحیح وارد شود. بعد از رعایت این موارد، اگر هنوز نمی‌توانید از این دو سامانه استفاده کنید، از پشتیبانی لندو کمک بگیرید.
26 - در چه شرایطی می‌توانم فروشگاه انتخابی‌ام را عوض کنم؟
پاسخ:در حال حاضر امکان تغییر فروشگاه وجود ندارد و شما با وام لندو فقط می‌توانید از فروشگاه تیمچه (فروشگاه اختصاصی لندو) خرید خود را انجام دهید. همچنین می‌توانید دریافت لندو کارت را انتخاب کرده و با کارت خود از دستگاه‌های کارت‌خوان و فروشگاه‌های آنلاین خرید کنید.
27 - شماره موبایلم تغییر کرده است؛ چطور می‌توانم آن را در حساب کاربری‌ام عوض کنم؟
پاسخ:برای تغییر شماره موبایل کافی است وارد حساب کاربری خود و قسمت «اطلاعات کاربری» شوید. سپس گزینه «اطلاعات تماس» را انتخاب کنید و بعد از انتخاب گزینه «تغییر شماره»، شماره موبایل جدید خود را وارد کنید.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوشمند آرمان گستر آریا (لندو) است.
Copyrights - Lendo Co. - 1401